Muumi Arabia uued tähekruusid -
tutvuge PERE ja SÕPRADE kruusidega

Muumi Arabia julgustab jätkuvalt väljendama suuri emotsioone suuremate Muumi kruusidega. Uute kruusidega F, A, I, Y, R, N, D saab moodustada inglise keeles sõnad PERE ja SÕBRAD. Nendega on mõnus kaetud laua ääres lähedastega koos olla.

 

Uute tegelastega Muumi PEREKOND

Nagu eelmised kruusid põhinevad ka uute illustratsioonid Tove Janssoni käsitsi joonistatud initsiaalidel, muumilugudel ning muumikaartidel. Iga kruusil on erinev täht ja tegelased. 

F-kruusil üritab Koduvana kohutava pakaselise ilmaga kõiki suusatama meelitada, kuid Tuu-tiki soovitab mitte osaleda. A- kruusil teeb Piripiiga ettevalmistusi tantsuõhtuks, enne kui komeet Muumiorgu tabab. I-kruusil lähevad Muumioru elanikud – eriti Politseiülem ja Filifjonka –hulluks, sest psühhiaater dr Hatter/ Schrünkel toob välja oma tähelepanekud nende käitumisest. Y-kruusil kardab Piripiiga, et lobiseja Pleektatsu paljastab Muumitrollile tema armastuskirjad.

Uute kruuside abil saab kokku panna sõna FAMILY.

Illustratsioonid põhinevad Janssoni muumiraamatutel ja koomiksitel “Trollitalv”   (1957), “Sabatäht” (1946), “Nuhklooma kosjaskäik” (1959) ja “Muumitroll” (1954–55).

Muumi uued SÕBRAD

Viimasena lisandusid kruusiperekonda neli kruusi tähetega R, N, D ja S ja nüüd on võimalik moodustada sõna FRIENDS.

Nendel on kujutatud Filifjonka muret selle pärast, kuidas muumid nii sassis majas elada saavad (R-kruus), kuidas Urr ehmatab SniffiMuumitrolli ja Samu (N-kruus); Nuuskmõmmikut, kes äsja oma talverännakult Muumiorgu naasis (D-kruus) ja lavarott Emmat, ​​kes on häiritud tema teatrisse ajutiselt elama asunud muumide tekitatud segaduse pärast (S-kruus).

Illustratsioonid põhinevad Janssoni koomiksitel “Kujutlusmäng” (1956), “Muumitroll” (1954–55) ja “Kohusetundlik Muumi” (1958) ning raamatust “Ohtlik jaanipäev” (1954).

 

Muumi Arabia uued tähekruusid võimaldavad rohkem sõnamänge

Nüüd on kruusidega võimalik moodustada inglise keeles sõnad PERE, SÕBRAD, ARMASTUS ja KODU. Kasuta loovust ja proovi luua eestikeelseid sõnu!

„Igal aastal anname välja uued tähekruusid enamlevinud rahvusvaheliste eesnimede esitähega. Enda ja pere ja sõprade initsiaalide ootamine tekitab põnevust,“ ütleb Mirka Paasikangas, Muumi Arabia globaalne PR- ja kommunikatsioonijuht.

 

Loe rohkem Muumiblogist:

Muumi Arabia nõudekollektsioon Haru

Muumi lauanõud Haru on inspireeritud Soome saarestikust ja saanud mõjutusi Jaapanist Uus Haru kollektsioon on austusavaldus Tove Janssoni elule ja loomingule. Sarja nimi ja disain said inspiratsiooni Tove lemmiksaarest. Nõudesarja on loonud duo Naoto Niidome ja Nathalie Lautenbacher, kes ühendasid oma loomingus Soome ja Jaapani mõjud. Haru tuleb Eestis saadavale 01.08.2024. Haru kollektsioon koosneb erinevas suuruses

Loe siit »

Muumide klassika kollektsiooni 2024. aasta uued tegelased

Igavene unistaja ja suur mõtleja Muumi Arabia klassikalise kollektsiooni kaks uut tegelast on oma olemuselt peaaegu vastandid: kergestierutuv Sniff unistab kuulsusest ja mammonast, Piisamrott seevastu on tõsiseltvõetav filosoof, kellemeelest on peaaegu kõik mõttetu. Piisamirotiga nõusid pole enne valikus olnud, Sniffi aga näeme jubakolmandat korda. Kauaoodatud Piisamrott Muumikeraamika fännid on pikalt oodanud, millal saabub müüki Piisamroti kruus. Viimati

Loe siit »

Muumide südamlikud sõbrapäeva kingitused

1.-18. veebruar 2024 KÕIK MUUMI TOOTED -25%. Armastuse kollektsioon on saanud inspiratsiooni positiivsest ja avatud ellusuhtumisest. Õrnroosadel muumi tekstiilidel ja nõudel on kujutatud Muumitrolli ja Piripiiga kiindumust. Kõige kallimatele mõeldud beebiroosasse Armastus kollektsiooni kuuluvad voodipesukomplekt, froteest vannilina, froteest käterätik, linane köögirätik, kandekott, kruus, kauss ja käärid. Täielik sõbrapäeva komplekt.

Loe siit »

Muumi hommikumantlid

Muumi Arabia kodutekstiilidesse lisandusid pehmed hommikumantlid, et soojendada hilissügise ja läheneva talve jahedamaid aegu. Valikus on praktilise vöö ja taskutega hommikumantlid täiskasvanutele ja lastele. Lastekollektsioonis on lisaks kapuutsiga vannipontšod.

Loe siit »

Muumi 2023 talv

Muumide uues 2023. aasta talvise hooaja kollektsioonis Laskumine on kiirust ja võidutahet. Nõudel kohtud lisaks muumidele ja hr Erkile kahe vähemtuntud tegelasega. Jätkub 2022. aasta pastelsete värvilahendustega lugu.

Loe siit »
Muuminõud suvi 2023

Muuminõud suvi 2023. Sel suvel toimub pidu ja kõik on oodatud!

2023. aasta suvehooaja Muumi lauanõude kollektsioon Aiapidu on täis üllatavaid kohtumisi ja maagilist sõprust. Muumioru vallutab tohutu kuumus, mille järel saabub äike ja paduvihm. Väike My leiab merest hulpiva kasti, mis on täis eksootilisi troopilisi seemneid. Muumid loobivad need suvaliselt oma aeda laiali. Kuumus ja niiskus paneb seemned valguse kiirusel idanema ning hommikuks on muumimaja ümber tihe džungel. Loe siit, mis edasi saab!

Loe siit »
Muumi 2022 uued kruusid

Muumi tähekruusid toovad koju uusi sõnu

Moomin by Arabia Tähestiku kollektsioon sai alguse 2022. aasta septembris eesmärgiga tuua ja levitada lugemis- ja kirjutamisrõõmu. Käesoleval aastal jätkub Muumi lugu uute H- ja M-kruusidega, millel on Sniff ja salapärane duo Tutsik & Lipsik. Uued kruusid koos varasemate L, O, V ja E tähtedega, on saadaval alates 12. jaanuarist 2023.

Loe siit »

Muumide talveime 2022. Uued tooted kohal!

Talisport ja segased emotsioonid – härra Erk naaseb Arabia muuminõudele. Sellel talvel maitseb kuum kakao või rammus supp kõige paremini uutes muuminõudes. 2022 talvine hooajakollektsioon “Talveime” tähistab spordihullu härra Erki tagasitulekut, kes julgustab muumisid uisutama, mis aga pingutustele vaatamata neil hästi välja ei tule. Uus kollektsioon koosneb pastelsetes toonides kruusist ja kausist.

Loe siit »
Arabia Muumi ABC

Muumi uus nõudekollektsioon tuletab meelde, et ka väikestel tegudel võib olla suur mõju

Uus Tove Janssoni originaaljoonistega Muumi heategevuskollektsioon tähistab sõprust ja üksteisest hoolimist ning julgustab inimesi üle maailma tegema väikeseid heategusid. Sümpaatsetel joonistustel, mis on Janssonile omases äratuntavas stiilis, on õitsvad punased lilled, Väike My ämbriga, Muumitroll redelil ronimas ja Nuuskmõmmik, kes istub koos sõpradega lõkke ümber. Iga müüdud toote eest annetatakse 1 € vastava riigi Punase Risti esindusele üle maailma.

Loe siit »
Muumi talv 2021

Muumi talv 2021

2021. aasta Muumi talvenõudel on kujutatud Muumitrolli ja tema sõpru taevasse kaduvat Lumehobust jälgimas. Jätkub Tove Janssoni raamatu “Trollitalv” (1957) lugu, kus Muumitroll esimest korda elus kogeb imelist talve.

Loe siit »
Muumid 2021 suvi

Muumide boheemlaslik rannaelu

2021. aasta suvehooajal jätkuvad Muumide perekonna rannaseiklused, mis põhineb Tove Janssoni koomiksiraamatul “Muumid Rivieral”, mille inglise keelne väljaanne ilmus 1955. aastal.

Loe siit »
Muumi 2021

Muumimamma ja Filifjonka uued Muuminõud

Tove Janssoni loodud Muumioru tegelastega on lihtne igapäevaelus samastuda. Muumimamma on heasüdamlik ja mõistev: ta kohtleb elu ja erinevaid inimesi avameelselt ja on väga külalislahke. Proua Filifjonka seevastu vastandub mitmes mõttes Muumimammale. Filifjonka on kolme lapse ema, kelle jaoks puhtus, kord ja kohustused tagavad kontrolli elu üle.

Loe siit »

Title

Go to Top