2021 Muumi nõud – Muumimamma ja Filifjonka 

Tove Janssoni loodud Muumioru tegelastega on lihtne igapäevaelus samastuda.

Muumi 2021

Muumimamma

Muumimamma on heasüdamlik ja mõistev: ta kohtleb elu ja erinevaid inimesi avameelselt ja on väga külalislahke. Tove Jansson on öelnud, et Muumimamma tegelaskuju eeskujuks on olnud tema ema Signe “Ham” Hammarsten-Jansson. Muumimamma on Muumioru alustala ja Muumimaja süda – õrn ja leidlik emakuju, kes ei lase väikestel asjadel ennast häirida. Ta teab, kuidas igas olukorras õigesti käituda ning temalt saab alati nõu ja lohutust.

Muumimamma nõud
Filifjonka nõud

Proua Filifjonka

Proua Filifjonka seevastu vastandub mitmes mõttes Muumimammale. Filifjonka on kolme lapse ema, kelle jaoks puhtus, kord ja kohustused tagavad kontrolli elu üle. Neurootiline ja põhimõttekindel proua Filifjonka on range kasvataja, kes ei taha, et tema lapsed halbu harjumusi omandaksid. Ta hoiab oma kodu ideaalses korras, kuigi sisimas kadestab Muumimamma boheemlaslikku elu. Kahjuks ei oska ta end nendest köidikutest vabastada.

2021. aasta MUUMI nõud

2021. aasta uudisnõude illustratsioonid on loonud juba tuttav Arabia illustraator-keraamik Tove Slotte, kes võttis Muumimamma joonistuse aluseks Tove ja Lars Janssoni koomiksid „Muumitalv“ (1959) ja „Muumimamma teenija“ (1956). Filifjonka illustratsioon põhineb Janssoni klassikalisel raamatul „Muumioru talvekuu“ (1970) ja koomiksil „Hosuli õukond“ (1959). Üks originaalpiltidest pärineb Janssoni koomiksist „Klubielu Muumiorus“ (1957).

Uutel Muumimamma nõudel töötab Muumimamma koos teenija Misaga juurviljaaias. Muumimammal on abiline, sest proua Filifjonka arvates on Muumimaja korrashoidmiseks abi vaja. Muumimamma hoolitseb mitte ainult oma pere vaid kõigi eest, kes neile lühemaks või pikemaks ajaks külla tulevad. Muumimamma teab aga ka kuidas elust rõõmu tunda ja võtta endale aega näiteks kohvi nautimiseks.

Filifjonka nõude tegelane on just ette võtnud suuremahulise koristamise ja küürib neurootiliselt oma maja. Proua Filifjonka leiab ülesse kõik kohad, kuhu tolm on end peitnud ja laseb siis seebivahul möllata.

Muumi nõud 2021

Nõudesarja kuuluvad kruus 300 ml, taldrik 19 cm ja kauss 15 cm

Muumi kruus
Muumi kruus
Muumi taldrik
Muumi kauss
Arabia Muumi kruus 0,3l Muumimamma
Arabia Muumi kruus 0,3l Muumimamma
Muumi taldrik
Muumi kauss

Sooduskood -25%

Swedbanki klientidele on kuni 30.06.2021 kõik Muumi tooted tavahinnast 25% soodsamalt. Soodustust saad kasutada, kui sisestad meie e-poe ostukorvis lahtrisse „Kupongi kood“ oma unikaalse sooduskoodi. Pakkumine ei kehti koos teiste soodustustega ega transpordi hinnale.