iittala tooted Loodus Invest

Iittala – põhjamaine disain

 

Tunnustatud Skandinaavia disainbränd Iittala aitab lihtsustada ja täiustada argipäeva. Rahvusvaheliselt kuulsate disainerite Alvar Aalto, Klaus Haapaniemi, Tapio Wirkkala, Kaj Franck ja Oiva Toikka looming ei lähe kunagi moest.

Tunnustatud Skandinaavia disainbränd Iittala aitab lihtsustada ja täiustada argipäeva. Rahvusvaheliselt kuulsate disainerite Alvar Aalto, Klaus Haapaniemi, Tapio Wirkkala, Kaj Franck ja Oiva Toikka looming ei lähe kunagi moest.

Iittala joogiklaasid

Iittala joogiklaase ühendab mitmekülgne, funktsionaalne ja ajatu disain. Kollektsiooni kuuluvad veeklaasid, mahlaklaasid, õlleklaasid, veiniklaasid ja muud baariklaasid.

Söögiriistad

Söögiriistad annavad lauakattele oma aktsendi. Iittala rahvusvaheliselt tunnustatud söögiriistade komplektidest leiad erineva viimistluse ja stiiliga kahvleid, nuge ja lusikaid. Tasakaalustatud proportsioonidega söögivahendeid on mugav käes hoida ja kasutada.

Serveerimisvahendid

Iittala serveerimisvahendid on silmatorkav täiendus igale lauakattele. Serveerimiskomplekt sobib suurepäraselt pastade, salatite serveerimiseks. Mattharjatud roostevabast terasest Collective Tools koogilabidas, juustunuga ja võinuga sobivad kasutamiseks nii argi- kui pidupäeval.

Sisustuselemendid ja tekstiilid

Loo fookuspunkte ilmekate vaaside, kausside ja klaasikunstiga. Kaasaegsed lambid lisavad isikupära ja küünlajalad annavad kõikjale kohest soojust. Lisa diivanitele värvi dekoratiivse padja või pleediga ja kasuta vannitoas kvaliteetseid froteerätikuid. Lillepottide lihtne ja elegantne disain inspireerib tooma rohelust oma elamisse.

Kingiideed

Kui vajad sünnipäeva-, soolaleiva- või pulmakinki, siis iittala on hea ja kindel valik. Olgu selleks siis imeline vaas, silmatorkava disainiga söögiriistad või värviküllased küünlajalad – ajatud ja kaunid vormid, erakordne kvaliteet ja funktsionaalsus on paljudele ihaldusobjektiks.

Vaasid

Tugevast värvitoonist heledani, suuga puhutud klaasist glasuuritud keraamikani – iittala vaasid sobivad erinevasse interjööri. Valikust leiad ikoonilise Aalto, geomeetrilise Kuru, moodsa Ruutu ja reljeefse Kastehelmi vaasi. Tunne rõõmu oma iittala vaasist, mis võib olla ka ilus kingitus.

Kruusid

Hommikukohv või õhtutee on oluline igapäevase rituaali osa. iittala kruusi- ja tassikollektsioon sisaldab erinevaid valikuid armastatud Taika mustritest või elegantse Teema värvidest kuni OTC lõbusate kujunditeni, mis võimaldavad väljendada isiklikku stiili, meeleolu ja luua oma lauakujundus. Iittala valikus on paraja suurusega kruusid ja väiksemad tassid, mis töötavad igas olukorras.

Lauanõud

Taldrikud ja kausid moodustavad lauanõude nurgakivid. Armas pudrukauss või õhtusöögi praetaldrik – kõik iittala nõud on vastupidavad ja neid väärtustatakse põlvest põlve. Sega ja sobita erinevates värvides ja stiilides klaasist või keraamikast lauanõusid, et luua oma unikaalseid lauakatteid.

Kööginõud

Iittala kööginõude valik ei ole lai, aga Tools ja Sarpaneva sarjast leiad kvaliteetse ja erilise disainiga poti, panni ja ahjupoti, mis sobivad igale pliiditüübile.

Loe siit Iittala uudiseid ja kasulikke nõuandeid

Iittala

Iittala Taika SATO kollektsioon: Tutvustame Taika uut lummavat maailma

2007. aastal tulid esmakordselt turule Taika lauanõud. Nüüd on sellest sarjast saanud üks Iittala armastatumaid ja omanäolisemaid kollektsioone. Inimesed üle maailma on lummatud ainulaadsest viisist, kuidas Taika keeruline muster on ühendatud lihtsate voolujooneliste vormidega.
2024. aastal sai Taika lugu uue peatüki Sato (soome keeles saak), kus omapärane stiiliga disainer Klaus Haapaniemi esitleb rikkaliku ja peenelt detailse mustriga puu- ja juurvilju.

Loe siit »
Iittala

Iittala Teema nõudesarjal täitub 70 aastat

Sel aastal tähistab Teema oma 70. juubelit ja selle auks lisanduvad valikusse kolm uut värvi. Originaalkollektsiooni meenutavad pisut läbikumava  glasuuriga vintage pruun ja sinine värv. Kolmanda värvina lisandub naturaalne linane, mis on hõlpsasti sobitatav teiste värvidega.

Loe siit »
Iittala Aalto vaas uued toonid 2022
Iittala

Iittala 2022. aasta uudised

Uue aasta värviinspiratsioon pärineb maalähedatest värvidest ja loodusest. Soojad toonid nagu linane, meekollane ja vintage pruun töötavad koos ekspressiivsete ja meeliülendavate aktsentvärvidega nagu ultramariinsinine, kollane ja roosa.

Loe siit »
Iittala Nappula lillepott pruun
Iittala

Iittala Nappula lillepott saab lisa

Roheliste toataimede buum jätkub ja disainer Matti Klenelli Nappula lillepottide kollektsioon täienes. Iittala Nappula lillepottidel on uus vorm, uus värv, uus suurus. Iittala Nappula lillepoti uueks vormiks on alusega lillepott ning uueks värviks soe pruun toon.

Loe siit »
Iittala OTC
Iittala

Oiva Toikka

Oiva Toikka (1931–2019) on tuntud Soome disainer. Tema fantaasiarikas, rikkalik ja julge klaasikunst on kõrvalekalle Põhjamaade peavoolu disainist. Oiva Toikka arhiiv on turvaliselt hoiul Iittala klaasivabrikus. Mõned aastad tagasi leiti tema näidiste uurimise käigus kolm varem avastamata kasti ajast, mil Toikka seal töötas.

Loe siit »
Iittala

Linnud Birds by Toikka

Oiva Toikka on üks Soome disaini suurimaid nimesid. Tema ikoonilised klaaslinnud tõusid lendu 1972. aastal ja igal aastal liitus parvega uus lind. Inspireerituna loodusest ja Toikka klaasikunsti kirest on igal linnul oma isikupära.

Loe siit »
Iittala

Iittala lugu ja olulised verstapostid

Vaata siit ajajoonelt Iittala põnevat lugu koos video ja disaininäidistega. Iittala alustas 1881. aastal klaasitehasena, kuid tähendab nüüdseks terveid kollektsioone maailmakuulsaid disainesemeid, mis on valmistatud igapäevaelu rikastamiseks.

Loe siit »
Iittala
Iittala

Iittala jätkusuutlikud kingiideed

Armastatud Soome disainibränd Iittala tuletab jõulude eel meelde, et parim kingitus tuleb südamest ning on loodud kasutamiseks ja armastamiseks igapäevaselt ja nii mitmeid põlvkondi järjest.

Loe siit »
Kodu

Iittala Teema määrib mett mokale

Iittala Teema on kombinatsioon mitmekülgsetest erineva kuju, suuruse ja värviga lauanõudest, mis teenivad teie muutuvaid vajadusi, sest igal esemel on mitu eesmärki. Teema nõud sobivad toidu valmistamiseks ja ahjupanekuks ning neid saab kasutada serveerimiseks, säilitamiseks ja isegi sügavkülmutamiseks.

Loe siit »