Iittala 2022. aasta uudised

Uue aasta värviinspiratsioon pärineb maalähedatest värvidest ja loodusest. Soojad toonid nagu linane, meekollane ja vintage pruun töötavad koos ekspressiivsete ja meeliülendavate aktsentvärvidega nagu ultramariinsinine, kollane ja roosa.

Klaasi uued värvid – ultramariinsinine ja vaskne

Ultramariinsinine on ehtne sinine, millest kiirgab energiat ja selgust. Sügavsinine värvitoon meenutab sinist taevast ja tuhandeid Soome järvi. Sama toon oli valikus 2017. aastal, kui tähistati Soome iseseisvuse sajandat aastapäeva. Sel korral on ultramariinsinised Aalto ja Ruutu vaasid.

Vask on soe värv, mis sobib hästi teiste looduslike toonidega ja sulandub sujuvalt interjööri. Vaskne toon on alati olnud populaarne. Selles toonis on saadaval neljas suuruses Aalto vaasid.

Kaj Franck

Ajatu Teema disain aastast 1952

Lihtsust ja funktsionaalsust väärtustanud disainer Kaj Francki lõi 1952. aastal Kilta nõudesarja. Hilisemalt Teema sarjaks ümber nimetatud kollektsiooni iga osa on tuletatud kolmest lihtsast vormist – ringist, ruudust ja ristkülikust. Francki disain, mis räägib kaasaegsetest väärtustest nagu mõõdukus, ökoloogilisus ja võrdsus, on aktuaalne ka 70 aastat hiljem.

Sinine, pruun, kollane ja valge värv olid osa Kilta originaalkollektsioonist ja on inspiratsiooniks 2022. aasta uutele värvidele: linane, vintage sinine ja vintage pruun. Kui varasemalt oli 1,65 ja 3,4 liitrist serveerimiskaussi saadaval ainult valget värvi, siis nüüd lisanduvad linane ja meekollane toon.

iittala teema 2022 nõud uued värvid
Iittala teema 2022 uued toonid
iittala 2022 Oiva Toikka kollektsioon

Iittala 2022. aasta uudised – The curious mind of Oiva Toikka

Kollektsiooni värskendavad ja täiendavad uued mustrid ja värvid. Lisanduvad kruusid Linnuke sinine, Frutta kollane ja Gepard pruun. Voodipesu ja froteerätikud täienevad Frutta kollase ja Gepard pruuniga. Uudisena tulevad valikusse dekoratiivsed padjakatted Linnuke roosa, Frutta must&valge, Gepard must&valge ning pruun.

iittala 2022 uudised Oiva Toikka Iittala tooted