IITTALA TAIKA SATO -
tutvustame Taika kollektsiooni uut lummavat maailma

2007. aastal tulid esmakordselt turuleTaika lauanõud. Nüüd on sellest sarjast saanud üks Iittala armastatumaid ja omanäolisemaid kollektsioone. Inimesed üle maailma on lummatud ainulaadsest viisist, kuidas Taika keeruline muster on ühendatud lihtsate voolujooneliste vormidega.

2024. aastal sai Taika lugu uue peatüki Sato (soome keeles saak), kus omapärane stiiliga disainer Klaus Haapaniemi esitleb rikkaliku ja peenelt detailse mustriga puu- ja juurvilju.

 

Disainer Klaus Haapaniemi (sünd 1970)
on rahvusvaheliselt tunnustatud Londonis resideeruv Soome disainer. Tema loomingut mõjutavad eelkõige loodus, Soome folkloor ja traditsiooniline dekoratiivkunst, milles on tunda ka modernset hõngu. Ta on koostööd teinud ka mitmete suurbrändidega nagu Levi’s, Diesel ning Dolce & Gabbana.

 

Disainer Klaus Haapaniemi (sünd 1970)
on rahvusvaheliselt tunnustatud Londonis resideeruv Soome disainer. Tema loomingut mõjutavad eelkõige loodus, Soome folkloor ja traditsiooniline dekoratiivkunst, milles on tunda ka modernset hõngu. Ta on koostööd teinud ka mitmete suurbrändidega nagu Levi’s, Diesel ning Dolce & Gabbana.

 

IITTALA TAIKA SATO -
Tutvustame Taika kollektsiooni uut lummavat maailma

2007. aastal tulid esmakordselt turule Taika lauanõud. Nüüd on sellest sarjast saanud üks Iittala armastatumaid ja omanäolisemaid kollektsioone. Inimesed üle maailma on lummatud ainulaadsest viisist, kuidas Taika keeruline muster on ühendatud lihtsate voolujooneliste vormidega.

2024. aastal sai Taika lugu uue peatüki Sato (soome keeles saak), kus omapärase stiiliga disainer Klaus Haapaniemi esitleb rikkaliku ja peenelt detailse mustriga puu- ja köögivilju.

 

Inspireeritud natüürmortidest ja aiandusest

Taika Sato kunstiteoste taga on natüürmort, botaanilised joonistused ja Haapaniemi enda aed. “Tahtsin näidata puu- ja köögivilju viisil, mis võimaldab kujutlusvõimel kujundite ja värvide intuitiivset tõlgendamist. Tahtsin muuta kunsti küpseks ja viljakaks. Sato kompositsioone võib vaadelda kui värvilisi tekstuure või abstraktseid natüürmorte,“ selgitab Haapaniemi.

Iittala Taika Sato rikkalik värvipalett

Taika Sato rikkalike värvide seast leiad Iittala 2024. aasta värvid: erinevad rohelised toonid ja soe lillakas kanarbik. Neid värve täiendavad erksad sinised, punased, kollased ja pruunid toonid. Igal osal on erinev muster ja erinevad värvid ning kujundid.
„Muster ja värvid loovad universumi, mille iga objekt on individuaalne, selle asemel, et kõik korduks. Kuigi muster on erinev, siis koos täiendavad need üksteist,“ ütleb Haapaniemi.

Iittala Taika Sato lõputu inspiratsioon

Kollektsioonis on 23 erinevat keraamilist osa, nii lauanõusid kui sisustusesemeid ning klaasist joogiklaas, mida täiendavad linased köögirätikud ja pabersalvrätikud. Leidub tuttavaid olemasolevast Taika kollektsioonist – kruus, taldrikud, kausid, tass, joogiklaas ja serveerimisvaagen –, aga on ka uudiseid, mida pole kunagi varem nähtud.
Valikusse on lisandunud keraamilised vaasid, kandilised alused, väiksem kruus ja suurem tass koos alustassiga, keraamilised söögipulgahoidjad ja kaanega keraamilised purgid.

Skulptuursed vaasid on tornitaolised, ülevalt kitseneva kujuga ja neid on kahes suuruses, 130×180 mm “kolmekihilise” ja 210×150 mm “kahekihilise” tornina. Kahe suurusega nelinurkseid aluseid saab kasutada mitmekülgselt: osana lauakattest, serveerimisel või sisustuselemendina väikeste nipsasjade (nt ehted) eksponeerimiseks.

Keraamilised söögipulgahoidjad lisavad lauakattele võluva detaili ja sobivad ideaalselt väikeseks kingituseks aasia köögi austajale.
Keraamilised kaanega purgid on nii stiililt kui ka kujult väga detailsed, mistõttu sobivad need nii serveerimiseks või dekoratiivelemendiks.
Uue suurusega tassid on Taika valikus väga soovitud. Väiksemad 0,3 l kruusid ja suuremad 0,3 l tassid koos 16 cm alustassidega sobivad ideaalselt kohvi, tee ja muude kuumade jookide joomiseks.

Pea kaks aastakümmet Taikat

Taika (soome keeles maagia) on ennast tõestanud kui Iittala üks armastatumaid sarju üle maailma. Selle väga omanäolised nõud jutustavad lugusid, mis viivad kujutlusvõime soome folkloori ja metsiku Põhjala looduse saladustesse.

Haapaniemi rikkalik stiil ja teise Soome disaineri Heikki Orvola disainitud nõude voolujooneline  ja lihtsustatud vorm loovad ajatu ja paeluva kollektsiooni. Kõikide Taika osade kuju, v.a  uued vaasid ja purgid, on Orvola disainitud. Vaasid ja purgid on loonud Haapaniemi.

Taika muutus edukaks kohe pärast turule jõudmist ja on sellest ajast peale olnud pühendunud kollektsionääride lemmik, aga leidnud ka uusi fänne.

IITTALA TAIKA SATO KRUUS 0,4L

IITTALA TAIKA SATO KRUUS 0,3L

IITTALA TAIKA SATO JOOGIKLAAS 38CL KIRGAS

IITTALA TAIKA SATO TALDRIK 30CM

IITTALA TAIKA SATO TALDRIK 27CM

IITTALA TAIKA SATO  TALDRIK 22CM

IITTALA TAIKA SATO TALDRIK RUUT

IITTALA TAIKA SATO
TALDRIK RISTKÜLIK

IITTALA TAIKA SATO
SÖÖGIPULKADE ALUS

IITTALA TAIKA SATO
SERVEERIMISKAUSS 2,8L

IITTALA TAIKA SATO KAUSS 0,6L

IITTALA TAIKA SATO KAUSS 0,3L

IITTALA TAIKA SATO
KERAAMILINE VAAS

IITTALA TAIKA SATO
KERAAMILINE VAAS

IITTALA TAIKA SATO
KERAAMILINE PURK

IITTALA TAIKA SATO
KERAAMILINE PURK

IITTALA TAIKA SATO VAAGEN 41CM

IITTALA TAIKA SATO 
SÜGAV TALDRIK 20CM

IITTALA TAIKA SATO TASS 0,3L

IITTALA TAIKA SATO TASS 0,2 L

IITTALA TAIKA SATO
ESPRESSOTASS 0,1L

IITTALA TAIKA SATO ALUSTASS 16CM

IITTALA TAIKA SATO ALUSTASS 15CM

IITTALA TAIKA ALUSTASS 11CM

IITTALA TAIKA SATO
KÖÖGIRÄTIK ROOSA

IITTALA TAIKA SATO
KÖÖGIRÄTIK TÜRKIISSININE

IITTALA TAIKA SATO PABERSALVRÄTIK ROHELINE

IITTALA TAIKA SATO PABERSALVRÄTIK PUNANE

Loe rohkem uudiseid Iittala blogist:

Iittala Teema nõudesarjal täitub 70 aastat

Sel aastal tähistab Teema oma 70. juubelit ja selle auks lisanduvad valikusse kolm uut värvi. Originaalkollektsiooni meenutavad pisut läbikumava  glasuuriga vintage pruun ja sinine värv. Kolmanda värvina lisandub naturaalne linane, mis on hõlpsasti sobitatav teiste värvidega.

Loe siit »
Iittala Aalto vaas uued toonid 2022

Iittala 2022. aasta uudised

Uue aasta värviinspiratsioon pärineb maalähedatest värvidest ja loodusest. Soojad toonid nagu linane, meekollane ja vintage pruun töötavad koos ekspressiivsete ja meeliülendavate aktsentvärvidega nagu ultramariinsinine, kollane ja roosa.

Loe siit »
Iittala Nappula lillepott pruun

Iittala Nappula lillepott saab lisa

Roheliste toataimede buum jätkub ja disainer Matti Klenelli Nappula lillepottide kollektsioon täienes. Iittala Nappula lillepottidel on uus vorm, uus värv, uus suurus. Iittala Nappula lillepoti uueks vormiks on alusega lillepott ning uueks värviks soe pruun toon.

Loe siit »
Iittala OTC

Oiva Toikka

Oiva Toikka (1931–2019) on tuntud Soome disainer. Tema fantaasiarikas, rikkalik ja julge klaasikunst on kõrvalekalle Põhjamaade peavoolu disainist. Oiva Toikka arhiiv on turvaliselt hoiul Iittala klaasivabrikus. Mõned aastad tagasi leiti tema näidiste uurimise käigus kolm varem avastamata kasti ajast, mil Toikka seal töötas.

Loe siit »

Linnud Birds by Toikka

Oiva Toikka on üks Soome disaini suurimaid nimesid. Tema ikoonilised klaaslinnud tõusid lendu 1972. aastal ja igal aastal liitus parvega uus lind. Inspireerituna loodusest ja Toikka klaasikunsti kirest on igal linnul oma isikupära.

Loe siit »

Iittala lugu ja olulised verstapostid

Vaata siit ajajoonelt Iittala põnevat lugu koos video ja disaininäidistega. Iittala alustas 1881. aastal klaasitehasena, kuid tähendab nüüdseks terveid kollektsioone maailmakuulsaid disainesemeid, mis on valmistatud igapäevaelu rikastamiseks.

Loe siit »
Iittala

Iittala jätkusuutlikud kingiideed

Armastatud Soome disainibränd Iittala tuletab jõulude eel meelde, et parim kingitus tuleb südamest ning on loodud kasutamiseks ja armastamiseks igapäevaselt ja nii mitmeid põlvkondi järjest.

Loe siit »

Iittala Teema määrib mett mokale

Iittala Teema on kombinatsioon mitmekülgsetest erineva kuju, suuruse ja värviga lauanõudest, mis teenivad teie muutuvaid vajadusi, sest igal esemel on mitu eesmärki. Teema nõud sobivad toidu valmistamiseks ja ahjupanekuks ning neid saab kasutada serveerimiseks, säilitamiseks ja isegi sügavkülmutamiseks.

Loe siit »

Title

Go to Top