Iittala jõulud 2020 – jätkusuutlikud kingiideed

Armastatud Soome disainibränd Iittala tuletab jõulude eel meelde, et parim kingitus tuleb südamest ning on loodud kasutamiseks ja armastamiseks igapäevaselt ja nii mitmeid põlvkondi järjest.

Iittala valikust leiab saabuvateks jõuludeks kingitusi, millel on tähendus, mis avaldavad mõju ning mida kingisaaja mäletab veel pikalt.

Iittala

Iittala jõulud – ümbertöödeldud disainiikoonid

Iittala erikollektsioonist leiab ikoonilised disainesemed, mis on valmistatud täielikult Iittala klaasitehase ülejääkide ümbertöötlemisel saadud klaasist. Olenevalt kasutatud klaasist, on iga ese unikaalne. Nende värvid varieeruvad külmast sinisest rahustavate rohekateni.
Eksklusiivne kollektsioon sisaldab tuntud disainiklassikuid nagu Aalto vaas (160 mm) ja küünlaalus, Kastehelmi klaas ja küünlaalus ning klassikaline Raami joogiklaas.

Aalto vaas, 160 mm, ümbertöödeldud kollektsioon

Raami klaas, 26 cl, ümbertöödeldud kollektsioon

Aalto küünlahoidja, 60 mm, ümbertöödeldud kollektsioon

Tuleviku klassik

Matti Klenelli disainitud Putki valgusti (340x205mm) loodi originaalis Rootsi Rahvusmuuseumile, kuid alates sellest sügisest leiab selle ka Iittala valikust. Järgmise aasta lõpuni müügis oleva valgusti alumiiniumist jalg on värvitud pulbervärviga terrakota tooni ning sellel ilutseb Iittala klaasitehase kõige kogenumate klaasimeistrite poolt suuga puhutud reljeefne klaasist kuppel.

Putki on tõeline kunstiteos, mille klaasist pind heidab kauneid valgusvarje ning millel on disaineri sõnutsi potentsiaali saada tulevikus tõeliseks disainiklassikuks.

Valgusti on saadaval vasetoonis, halli ja läbipaistvana.

Funktsionaalsed jooginõud

Alfredo Häberli disainis Essence kollektsiooni, et tuua lihtsust ja funktsionaalsust jooginõudesse. Identsete jalgade ja põhjadega Essence klaaside kollektsioon on maailma üks hinnatumaid jooginõude kollektsioone. Saabuvateks jõuludeks on kuulsa kollektsiooni karahvin (100 cl) ja joogiklaasid (35 cl) rüütatud elegantsesse tumehalli tooni. Klaasid on saadaval ka võluvas samblarohelises toonis.

Essence karahvin, 100 cl, tumehall

Essence klaas, 35 cl, tumehall

Essence klaas, 35 cl, samblaroheline

Oivo Toikka mänguline klaas

Soome disainilegend Oiva Toikka ühendas oma klaasipuhumise oskused ja mängulise disainitaju kunstiobjektide loomiseks, mida armastatakse kogu maailmas. Paljud Toikka kujundid ja mustrid on inspireeritud puu- ja köögiviljadest. Iittala laiendab Toikka puu- ja köögiviljade valikut jõulude eel komplektiga, kuhu kuuluvad kolm punasest klaasist õuna. Käsitööna valminud õunad on inspireeritud Soome jõulutraditsioonidest, kus kodud kaunistatakse pühadeks punaste õuntega. Pidulikud klaasist kaunistused lisavad igasse interjööri rõõmsameelsust ja kaasaegsust. Õunad on heaks kingiideeks armsale pereliikmele või sõbrale ning sobivad kombineerimiseks ka teiste Iittala jõuluehetega.

Pühadeajal sobib näiteks pähklid ja kommid serveerimiseks kaunis Miranda kauss (145 mm). 1971. aastal Heikki Orvola loodud loodusest inspireeritud muster on disainitud tahtlikult nii, et see peegeldaks kaunilt valgust. Elegantse jalaga jõhvikatoonis kauss toob garanteeritult soojust igasse lauakujundusse.

Igal aastal disainitakse Iittalas ka üks eriline jõuluehe, mida paljud jõuluehete kollektsionäärid üle maailma ootavad. Iittala 2020 jõuluehtel ilutseb hõbedane talilill, mis kehastab disainer Oivo Toikka rõõmsat vaimu. Sobib kombineerimiseks teiste Iittala jõuluehetega ning on eriline kingiidee või kollektsiooniese.

Oiva Toikka Frutta toob mängulisust ja rõõmu peolauale. Naudi pikkadel hommikusöökidel värskelt pressitud apelsinimahla Frutta uuest vihmasinisest karahvinist (100 cl) ja klaasidest (20 cl).

Põhjala loodusest inspireeritud

Armastatud Birds by Toikka kollektsiooni linnud tervitavad taas Lapimaast inspireeritud naturaalset värvi rabapüü (150×110 mm) lisandumist kollektsiooni.

Kõik kuulsad linnud selles kollektsioonis on ükshaaval puhutud Iittala klaasivabrikus kogenud klaasimeistrite poolt. Vormita klaasipuhumine on äärmiselt keeruline ning nõuab täpset ajastamist, et luua kõik rabapüüle iseloomulikud tunnused.