Iittala Teema nõudesarjal täitub 70 aastat

1952. aastal loodud Teema lauanõudest on saanud Põhjamaade disainiikoon.

„Oleme jõudsalt teel sinna, et köök muutub elektrifitseeritud toiduvalmistamise töökojaks. Kuid see revolutsioon on vaevu mõjutanud meie lauanõusid. Kas me saame selle kullatud taldrikute armeega midagi ette võtta? No murrame need ja lammutame piirid ” – nii teravalt kommenteeris  professor Kaj Franck (1911 – 1989) lauanõude kultuuri  aastal 1949.

Kaj Franck muutis traditsioone ja asendas dekoratiivsed ning paljudest osadest koosnevad serviisid multifunktsionaalsete, kombineeritavate ja kõige vajalikumate lihtsate ühevärviliste nõudega. Algas mitmekülgsete ja praktiliste nõude tootmine mõistliku hinnaga.

Teema Kaj Franck

Sel aastal tähistab Teema oma 70. juubelit ja selle auks lisanduvad valikusse kolm uut värvi. 

Originaalkollektsiooni meenutavad pisut läbikumava  glasuuriga vintage pruun ja sinine värv. Uued toonid on tänapäevaste standardite tõttu varasematest veidi  erinevad. Kolmanda värvina lisandub naturaalne linane, mis on hõlpsasti sobitatav teiste värvidega. Nii annab Teema piiramatud võimalused igaks sündmuseks, mis eeldavad kas ühevärvilist või erinevate värvidega kombineeritud  lauakatet.

Multifunktsionaalne ja ajatu Teema

Franck lõi Teema tükkhaaval, lähtudes selle juures lihtsast disainiideest, et iga ese tuleneb ühest elementaarsest kujundist: ring, ruut või kolmnurk. Disaineri jaoks oli äärmiselt oluline nõude funktsionaalsus. Näiteks on Teema koorekannu disain ülimalt praktiline. Tiheda korgiga kannu kasutati algselt lisaks serveerimisele ka kaasaskandmiseks ja hoiustamiseks. Viiekümnendatel olid külmikud veel haruldased ja kitsast kannu sai hoida jahedas, pannes selle topelt aknaklaaside vahele.

Iittala Teema – paljudes kodudes igapäevaselt kasutuses olevad nõud

Paljudes kodudes leiavad igapäevaselt kasutust nõud, mis pärinevad erinevatest aastakümnetest. Teema väärtused ja selle kestev disain aitavad kujundada jätkusuutlikumat elustiili, millel on mõju nii maailmale kui ka tulevastele põlvkondadele.