Muumi tähekruusid toovad koju uusi sõnu

Moomin by Arabia Tähestiku kollektsioon sai alguse 2022. aasta septembris eesmärgiga tuua ja levitada lugemis- ja kirjutamisrõõmu.

Käesoleval aastal jätkub Muumi lugu uute H- ja M-kruusidega, millel on Sniff ja salapärane duo Tutsik & Lipsik. Nendega saab moodustada sõna kodu inglise keeles. Uued kruusid koos varasemate L, O, V ja E tähtedega, on saadaval alates 12. jaanuarist 2023.

Kui esimesest neljast kruusist saab kokku sõna “LOVE”, siis H- ja M-kruuside lisamine võimaldab moodustada “HOME”, mis on järjekordne muumilugude keskne teema ja paljude muumiseikluste lähtepunkt. Pidevalt täienev kollektsiooni julgustab looma uusi tähendusrikkaid sõnu või valima nime esitähega kruusi.

Muumi tähekruusid

“Igal aastal tulevad uued tähekruusid ja lõpuks leiab igaüks oma initsiaali. Järjestus põhineb enamlevinud rahvusvahelistel eesnimedel. Kuna me soovime tähistada loovust ja mängulisust, siis on tõeliselt lõbus näha, milliseid sõnu muumifännid üle kogu maailma nendest tähdedest kokku panevad,” ütleb Mirka Paasikangas, Muumi by Arabia globaalne PR- ja kommunikatsioonijuht. “Me soovime, et inimesed jagaksid neid sotsiaalmeedias”.


Järgmised neli uut tähte tulevad 2023. aasta sügisel.

H täht Sniffile ja M täht Tutsiku ja Lipsiku paarile

Uued tähed põhinevad raamatu “Muumipapa mälestused” käsitsi joonistatud initsiaalidel ja Muumioru kaartidel. Jansson sidus iga karakteri oma tähega.  Miks Sniff ning Tutsik ja Lipsik said just H ja M tähe, pole teada.

Türkiissinise H-kruusi tagakülg põhineb Janssoni koomiksil “Muumid ja pereelu”, kus karbist, mille Muumid leidsid meres hulpimas, roomavad välja pisikeste jalgadega vandesõnad.

Lavendlivärvi M-kruusi tagakülje illustratsioonil pakub Koduvana Tutsikule ja Lipsikule piima nagu jutustuses “Muumitrolli Soome perekond”, kus Muumipere kohtub häbeliku ja salapärase duoga esimest korda.

Suurem 0,4-liitrine kruus

Teejoojad on küsinud suuremaid kruuse ja nende soove on kuulda võetud. Eelnevatel aastatel on valikusse tulnud suuremad sinine, kollane, roosa ja roheline Muumi kruus. Nüüd rõõmustame neid, kellele meeldib juua suurest kruusist Tähestiku kollektsiooni 0,4-liitrise kruusiga. Kruusi saab samuti kasutada serveerimiseks.

Kruus ise on pärit disainer Kaj Francki armastatud ajatust Teema sarjast.
Kollektsiooni täiendab sirelililla Fiskars x Moomin by Arabia Tähestiku universaalkäärid.

Loe rohkem Muumiblogist:

Muumide klassika kollektsiooni 2024. aasta uued tegelased

Igavene unistaja ja suur mõtleja Muumi Arabia klassikalise kollektsiooni kaks uut tegelast on oma olemuselt peaaegu vastandid: kergestierutuv Sniff unistab kuulsusest ja mammonast, Piisamrott seevastu on tõsiseltvõetav filosoof, kellemeelest on peaaegu kõik mõttetu. Piisamirotiga nõusid pole enne valikus olnud, Sniffi aga näeme jubakolmandat korda. Kauaoodatud Piisamrott Muumikeraamika fännid on pikalt oodanud, millal saabub müüki Piisamroti kruus. Viimati

Loe siit »

Muumide südamlikud sõbrapäeva kingitused

1.-18. veebruar 2024 KÕIK MUUMI TOOTED -25%. Armastuse kollektsioon on saanud inspiratsiooni positiivsest ja avatud ellusuhtumisest. Õrnroosadel muumi tekstiilidel ja nõudel on kujutatud Muumitrolli ja Piripiiga kiindumust. Kõige kallimatele mõeldud beebiroosasse Armastus kollektsiooni kuuluvad voodipesukomplekt, froteest vannilina, froteest käterätik, linane köögirätik, kandekott, kruus, kauss ja käärid. Täielik sõbrapäeva komplekt.

Loe siit »

Muumi hommikumantlid

Muumi Arabia kodutekstiilidesse lisandusid pehmed hommikumantlid, et soojendada hilissügise ja läheneva talve jahedamaid aegu. Valikus on praktilise vöö ja taskutega hommikumantlid täiskasvanutele ja lastele. Lastekollektsioonis on lisaks kapuutsiga vannipontšod.

Loe siit »

Muumi 2023 talv

Muumide uues 2023. aasta talvise hooaja kollektsioonis Laskumine on kiirust ja võidutahet. Nõudel kohtud lisaks muumidele ja hr Erkile kahe vähemtuntud tegelasega. Jätkub 2022. aasta pastelsete värvilahendustega lugu.

Loe siit »
Muuminõud suvi 2023

Muuminõud suvi 2023. Sel suvel toimub pidu ja kõik on oodatud!

2023. aasta suvehooaja Muumi lauanõude kollektsioon Aiapidu on täis üllatavaid kohtumisi ja maagilist sõprust. Muumioru vallutab tohutu kuumus, mille järel saabub äike ja paduvihm. Väike My leiab merest hulpiva kasti, mis on täis eksootilisi troopilisi seemneid. Muumid loobivad need suvaliselt oma aeda laiali. Kuumus ja niiskus paneb seemned valguse kiirusel idanema ning hommikuks on muumimaja ümber tihe džungel. Loe siit, mis edasi saab!

Loe siit »

Muumide talveime 2022. Uued tooted kohal!

Talisport ja segased emotsioonid – härra Erk naaseb Arabia muuminõudele. Sellel talvel maitseb kuum kakao või rammus supp kõige paremini uutes muuminõudes. 2022 talvine hooajakollektsioon “Talveime” tähistab spordihullu härra Erki tagasitulekut, kes julgustab muumisid uisutama, mis aga pingutustele vaatamata neil hästi välja ei tule. Uus kollektsioon koosneb pastelsetes toonides kruusist ja kausist.

Loe siit »
Arabia Muumi ABC

Muumi uus nõudekollektsioon tuletab meelde, et ka väikestel tegudel võib olla suur mõju

Uus Tove Janssoni originaaljoonistega Muumi heategevuskollektsioon tähistab sõprust ja üksteisest hoolimist ning julgustab inimesi üle maailma tegema väikeseid heategusid. Sümpaatsetel joonistustel, mis on Janssonile omases äratuntavas stiilis, on õitsvad punased lilled, Väike My ämbriga, Muumitroll redelil ronimas ja Nuuskmõmmik, kes istub koos sõpradega lõkke ümber. Iga müüdud toote eest annetatakse 1 € vastava riigi Punase Risti esindusele üle maailma.

Loe siit »
Muumi talv 2021

Muumi talv 2021

2021. aasta Muumi talvenõudel on kujutatud Muumitrolli ja tema sõpru taevasse kaduvat Lumehobust jälgimas. Jätkub Tove Janssoni raamatu “Trollitalv” (1957) lugu, kus Muumitroll esimest korda elus kogeb imelist talve.

Loe siit »
Muumid 2021 suvi

Muumide boheemlaslik rannaelu

2021. aasta suvehooajal jätkuvad Muumide perekonna rannaseiklused, mis põhineb Tove Janssoni koomiksiraamatul “Muumid Rivieral”, mille inglise keelne väljaanne ilmus 1955. aastal.

Loe siit »
Muumi 2021

Muumimamma ja Filifjonka uued Muuminõud

Tove Janssoni loodud Muumioru tegelastega on lihtne igapäevaelus samastuda. Muumimamma on heasüdamlik ja mõistev: ta kohtleb elu ja erinevaid inimesi avameelselt ja on väga külalislahke. Proua Filifjonka seevastu vastandub mitmes mõttes Muumimammale. Filifjonka on kolme lapse ema, kelle jaoks puhtus, kord ja kohustused tagavad kontrolli elu üle.

Loe siit »

Title

Go to Top