Muumi tähekruusid toovad koju uusi sõnu

Moomin by Arabia Tähestiku kollektsioon sai alguse 2022. aasta septembris eesmärgiga tuua ja levitada lugemis- ja kirjutamisrõõmu.

Käesoleval aastal jätkub Muumi lugu uute H- ja M-kruusidega, millel on Sniff ja salapärane duo Tutsik & Lipsik. Nendega saab moodustada sõna kodu inglise keeles. Uued kruusid koos varasemate L, O, V ja E tähtedega, on saadaval alates 12. jaanuarist 2023.

Kui esimesest neljast kruusist saab kokku sõna “LOVE”, siis H- ja M-kruuside lisamine võimaldab moodustada “HOME”, mis on järjekordne muumilugude keskne teema ja paljude muumiseikluste lähtepunkt. Pidevalt täienev kollektsiooni julgustab looma uusi tähendusrikkaid sõnu või valima nime esitähega kruusi.

Muumi tähekruusid

“Igal aastal tulevad uued tähekruusid ja lõpuks leiab igaüks oma initsiaali. Järjestus põhineb enamlevinud rahvusvahelistel eesnimedel. Kuna me soovime tähistada loovust ja mängulisust, siis on tõeliselt lõbus näha, milliseid sõnu muumifännid üle kogu maailma nendest tähdedest kokku panevad,” ütleb Mirka Paasikangas, Muumi by Arabia globaalne PR- ja kommunikatsioonijuht. “Me soovime, et inimesed jagaksid neid sotsiaalmeedias”.


Järgmised neli uut tähte tulevad 2023. aasta sügisel.

H täht Sniffile ja M täht Tutsiku ja Lipsiku paarile

Uued tähed põhinevad raamatu “Muumipapa mälestused” käsitsi joonistatud initsiaalidel ja Muumioru kaartidel. Jansson sidus iga karakteri oma tähega.  Miks Sniff ning Tutsik ja Lipsik said just H ja M tähe, pole teada.

Türkiissinise H-kruusi tagakülg põhineb Janssoni koomiksil “Muumid ja pereelu”, kus karbist, mille Muumid leidsid meres hulpimas, roomavad välja pisikeste jalgadega vandesõnad.

Lavendlivärvi M-kruusi tagakülje illustratsioonil pakub Koduvana Tutsikule ja Lipsikule piima nagu jutustuses “Muumitrolli Soome perekond”, kus Muumipere kohtub häbeliku ja salapärase duoga esimest korda.

Suurem 0,4-liitrine kruus

Teejoojad on küsinud suuremaid kruuse ja nende soove on kuulda võetud. Eelnevatel aastatel on valikusse tulnud suuremad sinine, kollane, roosa ja roheline Muumi kruus. Nüüd rõõmustame neid, kellele meeldib juua suurest kruusist Tähestiku kollektsiooni 0,4-liitrise kruusiga. Kruusi saab samuti kasutada serveerimiseks.

Kruus ise on pärit disainer Kaj Francki armastatud ajatust Teema sarjast.
Kollektsiooni täiendab sirelililla Fiskars x Moomin by Arabia Tähestiku universaalkäärid.

Title

Go to Top