Muumi lauanõud Haru on inspireeritud Soome
saarestikust ja saanud mõjutusi Jaapanist

Uus Haru kollektsioon on austusavaldus Tove Janssoni elule ja loomingule. Sarja nimi ja disain said inspiratsiooni Tove lemmiksaarest. Nõudesarja on loonud duo Naoto Niidome ja Nathalie Lautenbacher, kes ühendasid oma loomingus Soome ja Jaapani mõjud.

Haru tuleb Eestis saadavale 01.08.2024.

Haru kollektsioon koosneb erinevas suuruses taldrikutest ja kaussidest, teetassist ja söögipulkade hoidjast. Sini-valgete lauanõude pehme ja hillitsetud üldilme, kuhu taimestiku- ja muumimotiivid lisavad mängulisust, tõstab kesksele kohale söömise. Nõud sobivad igaks söögikorraks – hommikusöögist õhtusöögini, pastaroast riisikausini , suppidest tapase ning sushi portsjoniteni.

Jaapani aktsendiga Soome disain

Haru loojad on Soome-Jaapani taustaga Naoto Niidome ja Soome-Prantsusmaa taustaga Nathalie Lautenbacher disainerite duo. Kollektsiooni nimi viitab kivisele Klovharun saarele, lühendatult Haru, mis asub Soome lõunarannikul Porvoo saarestikus. Seal oli Tove Janssonil suvila, kus ta suviti aastatel 1960-1990 elas ja töötas.

„Tahtsime esile tõsta saarestikku ja valisime kivide ümarad servad ja mere kujundatud kaljud kujunduse lähtekohaks. Oma tausta tõttu oleme Soome loodusest inspireeritud esteetikat täiendanud Jaapani puudutustega. Ma ise olen pooleldi jaapanlane ja Nathalie on Jaapanis töötanud ja tunnustatud, nii et see on asjade loomulik käik,“ räägib Niidome. “Armas kokkusattumus on, et saare nimi Haru tähendab jaapani keeles “kevadet”.

Disainerid Niidome ja Lautenbacher on teinud disaini ja kunsti alast koostööd alatest 2008. aastast, mil neile omistati Soome noore disaineri auhind. Niidome on õppinud sisearhitektiks ja rõivadisaineriks ning Lautenbacher on keraamik. Lautenbacher on disaininud Arabia ja Iittala kaubamärkidele juba varem, olles vabakutseline vana nimega Designoris, tänapäevases Fiskarsi Home’is.

Janssoni pärjad

Haru nõud on dekoreeritud kaunite tindisiniste joonistustega, mis on kohandatud ja kombineeritud Tove Janssoni loodud pärgade motiividest. Oma karjääri jooksul joonistas Jansson arvukalt rikkalikke taimede ja looduslike  elementidega muumitegelastega pärgi. Ta kasutas neid muumiraamatute kaantel, aga ka mujal, näiteks fännikirjadele  vastates.

Soome saarestik oli Tove Janssonile väga kallis ja ta kasutas sageli selle elemente oma illustratsioonides. Nüüd keskendusime sellele meie ja kandsime sama temaatika Harule. Need, kes on tuttavad eelmise aasta muumipäeva kruusiga Sea Breeze, märkavad selles sarnasusi uue  Haruga,“ ütleb Annika Tickle, Muumi Arabia disainijuht.

Muumi Arabia lauanõud Haru

Loe rohkem Muumiblogist:

Muumi tekstiilid

Pehmeid hetki värskete Muumi tekstiilidega Sel suvel saate oma mugavustsooni lisada uusi Muumi Arabia kodutekstiile ja keraamilisi vannitoa aksessuaare. Tulekul on värsked ja hubased uudised laste- ja magamistuppa, kööki ja vannituppa. Uudistesse on põimitud uued muumitegelased, veetlevad mustrid ja imelised lood. Kodutekstiilid ja vannitoakeraamika tulevad müügile 2024. aasta juulist. Muumi tekstiilid, mis täiendavad olemasolevat kollektsiooni, tulevad saadavale

Loe siit »

Muumide klassika kollektsiooni 2024. aasta uued tegelased

Igavene unistaja ja suur mõtleja Muumi Arabia klassikalise kollektsiooni kaks uut tegelast on oma olemuselt peaaegu vastandid: kergestierutuv Sniff unistab kuulsusest ja mammonast, Piisamrott seevastu on tõsiseltvõetav filosoof, kellemeelest on peaaegu kõik mõttetu. Piisamirotiga nõusid pole enne valikus olnud, Sniffi aga näeme jubakolmandat korda. Kauaoodatud Piisamrott Muumikeraamika fännid on pikalt oodanud, millal saabub müüki Piisamroti kruus. Viimati

Loe siit »

Muumide südamlikud sõbrapäeva kingitused

1.-18. veebruar 2024 KÕIK MUUMI TOOTED -25%. Armastuse kollektsioon on saanud inspiratsiooni positiivsest ja avatud ellusuhtumisest. Õrnroosadel muumi tekstiilidel ja nõudel on kujutatud Muumitrolli ja Piripiiga kiindumust. Kõige kallimatele mõeldud beebiroosasse Armastus kollektsiooni kuuluvad voodipesukomplekt, froteest vannilina, froteest käterätik, linane köögirätik, kandekott, kruus, kauss ja käärid. Täielik sõbrapäeva komplekt.

Loe siit »

Muumi hommikumantlid

Muumi Arabia kodutekstiilidesse lisandusid pehmed hommikumantlid, et soojendada hilissügise ja läheneva talve jahedamaid aegu. Valikus on praktilise vöö ja taskutega hommikumantlid täiskasvanutele ja lastele. Lastekollektsioonis on lisaks kapuutsiga vannipontšod.

Loe siit »

Muumi 2023 talv

Muumide uues 2023. aasta talvise hooaja kollektsioonis Laskumine on kiirust ja võidutahet. Nõudel kohtud lisaks muumidele ja hr Erkile kahe vähemtuntud tegelasega. Jätkub 2022. aasta pastelsete värvilahendustega lugu.

Loe siit »
Muuminõud suvi 2023

Muuminõud suvi 2023. Sel suvel toimub pidu ja kõik on oodatud!

2023. aasta suvehooaja Muumi lauanõude kollektsioon Aiapidu on täis üllatavaid kohtumisi ja maagilist sõprust. Muumioru vallutab tohutu kuumus, mille järel saabub äike ja paduvihm. Väike My leiab merest hulpiva kasti, mis on täis eksootilisi troopilisi seemneid. Muumid loobivad need suvaliselt oma aeda laiali. Kuumus ja niiskus paneb seemned valguse kiirusel idanema ning hommikuks on muumimaja ümber tihe džungel. Loe siit, mis edasi saab!

Loe siit »
Muumi 2022 uued kruusid

Muumi tähekruusid toovad koju uusi sõnu

Moomin by Arabia Tähestiku kollektsioon sai alguse 2022. aasta septembris eesmärgiga tuua ja levitada lugemis- ja kirjutamisrõõmu. Käesoleval aastal jätkub Muumi lugu uute H- ja M-kruusidega, millel on Sniff ja salapärane duo Tutsik & Lipsik. Uued kruusid koos varasemate L, O, V ja E tähtedega, on saadaval alates 12. jaanuarist 2023.

Loe siit »

Muumide talveime 2022. Uued tooted kohal!

Talisport ja segased emotsioonid – härra Erk naaseb Arabia muuminõudele. Sellel talvel maitseb kuum kakao või rammus supp kõige paremini uutes muuminõudes. 2022 talvine hooajakollektsioon “Talveime” tähistab spordihullu härra Erki tagasitulekut, kes julgustab muumisid uisutama, mis aga pingutustele vaatamata neil hästi välja ei tule. Uus kollektsioon koosneb pastelsetes toonides kruusist ja kausist.

Loe siit »
Arabia Muumi ABC

Muumi uus nõudekollektsioon tuletab meelde, et ka väikestel tegudel võib olla suur mõju

Uus Tove Janssoni originaaljoonistega Muumi heategevuskollektsioon tähistab sõprust ja üksteisest hoolimist ning julgustab inimesi üle maailma tegema väikeseid heategusid. Sümpaatsetel joonistustel, mis on Janssonile omases äratuntavas stiilis, on õitsvad punased lilled, Väike My ämbriga, Muumitroll redelil ronimas ja Nuuskmõmmik, kes istub koos sõpradega lõkke ümber. Iga müüdud toote eest annetatakse 1 € vastava riigi Punase Risti esindusele üle maailma.

Loe siit »
Muumi talv 2021

Muumi talv 2021

2021. aasta Muumi talvenõudel on kujutatud Muumitrolli ja tema sõpru taevasse kaduvat Lumehobust jälgimas. Jätkub Tove Janssoni raamatu “Trollitalv” (1957) lugu, kus Muumitroll esimest korda elus kogeb imelist talve.

Loe siit »
Muumid 2021 suvi

Muumide boheemlaslik rannaelu

2021. aasta suvehooajal jätkuvad Muumide perekonna rannaseiklused, mis põhineb Tove Janssoni koomiksiraamatul “Muumid Rivieral”, mille inglise keelne väljaanne ilmus 1955. aastal.

Loe siit »
Muumi 2021

Muumimamma ja Filifjonka uued Muuminõud

Tove Janssoni loodud Muumioru tegelastega on lihtne igapäevaelus samastuda. Muumimamma on heasüdamlik ja mõistev: ta kohtleb elu ja erinevaid inimesi avameelselt ja on väga külalislahke. Proua Filifjonka seevastu vastandub mitmes mõttes Muumimammale. Filifjonka on kolme lapse ema, kelle jaoks puhtus, kord ja kohustused tagavad kontrolli elu üle.

Loe siit »

Title

Go to Top