Kauaoodatud Koduvana ja uus Muumipapa nüüd saadaval

Arabia Muumi klassikaline kollektsioon täieneb märtsis Muumipapa ja Koduvana nõudekomplektiga.
Kaks armastatud tegelast on hõivatud oma lemmiktööde ja hobidega:  Muumipapa hoolitseb pere ja kodu eest ning Koduvana jahib haruldasi taimi.

Muumipapa näitab oma õrnemat ja vastutustundlikku poolt

Seiklustest igatsemise ja nooruspõlve julgetest rännakutest rääkimisele lisaks on Muumipapa ka pühendunud isa, kes annab endast alati parima, et kohustusi täita.

Uutel nõudel hoolitseb Muumipapa, et perel oleks soe talveuni ja valmistab muumimaja talveks ette. Selleks, et külm püsiks väljas ja soe sees, lööb ta lauad naeltega akna ette. Samuti muretseb ta ahju kütmiseks piisavalt küttepuid.

Hallide varjunditega illustratsioonid põhinevad Tove Janssoni 1959. aasta koomiksil Muumitalv. Detailides on kasutatud summutatud kollast värvi.

Koduvana kirkad värvid panevad kõik muu unustama

Kauaoodatud Koduvana saabub värviliste kollase, lilla ja erkroheliste nõudega. Illustratsioonid põhinevad Janssoni novellil ” Võlukübar”, mis ilmus esimest korda 1948. aastal.
Muumid seilasid Hatifnati saarele. Kohe pärast randumist võtab Koduvana oma plekist pauna ja suurendusklaasi ning läheb metsa, lootuses leida taimi, mida keegi pole veel avastanud. Entusiasmist pimestatuna satub ta Hatifnattide piiramisrõngasse ja Nuuskmõmmik peab ta päästma.
Kruusi ja kausi tagaküljel on Koduvana, kes hoiab käes kuiva oksa, mida kasutada kleidi kuivatamiseks. Kleit sai vihma käes läbimärjaks kui ta valvas Muumide päevasaaki mereelukas Mamelukki.

Muumilugudes kohtab palju Koduvanasid

Koduvana ei ole ainult üks tegelane, vaid rühm pika koonuga olendeid, keda kõiki kutsutakse koduvanaks. Kõigile neile meeldib kord ja reeglid, mida järgida.

Koduvana pole alati olnud loodusest vaimustuses. Tema esimene kogumisobjekt oli hoopis margikogu. Kui margikollektsioon sai kokku, muutus ta melanhoolseks. Muumitroll ja Piripiiga andsid soovitusi, mida koguma hakata – alates kaunistustest ja merekarpidest ning lõpetades kaartidega -, aga Koduvana see ei köitnud. Lõpuks teatas ta, et uus valik on loodus ning ta hakkab koostama maailma parimat herbaariumit.

Muumipapa ja Koduvana komplekti kuuluvad kruus (0,3 l), taldrik (19 cm) ja kauss (15 cm).
Nõud tulevad müüki 7. märtsil 2023.

“Muumiraamatutes ja koomiksites on palju erinevaid Koduvanasid ning mõnda neist oleme juba näinud. 2009. aasta spordientusiastist Inspektorile tuleb nüüd lisaks taimekollektsionäär, kes varasemal 2004. aasta komplektil uuris pisikesi putukaid. Ta on ilmselt kõige tuntum Koduvana,“ ütleb Mirka Paasikangas, Moomin by Arabia globaalne PR- ja kommunikatsioonijuht.

Title

Go to Top