Kauaoodatud Koduvana ja uus Muumipapa nüüd saadaval

Arabia Muumi klassikaline kollektsioon täieneb märtsis Muumipapa ja Koduvana nõudekomplektiga.
Kaks armastatud tegelast on hõivatud oma lemmiktööde ja hobidega:  Muumipapa hoolitseb pere ja kodu eest ning Koduvana jahib haruldasi taimi.

Muumipapa näitab oma õrnemat ja vastutustundlikku poolt

Seiklustest igatsemise ja nooruspõlve julgetest rännakutest rääkimisele lisaks on Muumipapa ka pühendunud isa, kes annab endast alati parima, et kohustusi täita.

Uutel nõudel hoolitseb Muumipapa, et perel oleks soe talveuni ja valmistab muumimaja talveks ette. Selleks, et külm püsiks väljas ja soe sees, lööb ta lauad naeltega akna ette. Samuti muretseb ta ahju kütmiseks piisavalt küttepuid.

Hallide varjunditega illustratsioonid põhinevad Tove Janssoni 1959. aasta koomiksil Muumitalv. Detailides on kasutatud summutatud kollast värvi.

Koduvana kirkad värvid panevad kõik muu unustama

Kauaoodatud Koduvana saabub värviliste kollase, lilla ja erkroheliste nõudega. Illustratsioonid põhinevad Janssoni novellil ” Võlukübar”, mis ilmus esimest korda 1948. aastal.
Muumid seilasid Hatifnati saarele. Kohe pärast randumist võtab Koduvana oma plekist pauna ja suurendusklaasi ning läheb metsa, lootuses leida taimi, mida keegi pole veel avastanud. Entusiasmist pimestatuna satub ta Hatifnattide piiramisrõngasse ja Nuuskmõmmik peab ta päästma.
Kruusi ja kausi tagaküljel on Koduvana, kes hoiab käes kuiva oksa, mida kasutada kleidi kuivatamiseks. Kleit sai vihma käes läbimärjaks kui ta valvas Muumide päevasaaki mereelukas Mamelukki.

Muumilugudes kohtab palju Koduvanasid

Koduvana ei ole ainult üks tegelane, vaid rühm pika koonuga olendeid, keda kõiki kutsutakse koduvanaks. Kõigile neile meeldib kord ja reeglid, mida järgida.

Koduvana pole alati olnud loodusest vaimustuses. Tema esimene kogumisobjekt oli hoopis margikogu. Kui margikollektsioon sai kokku, muutus ta melanhoolseks. Muumitroll ja Piripiiga andsid soovitusi, mida koguma hakata – alates kaunistustest ja merekarpidest ning lõpetades kaartidega -, aga Koduvana see ei köitnud. Lõpuks teatas ta, et uus valik on loodus ning ta hakkab koostama maailma parimat herbaariumit.

Muumipapa ja Koduvana komplekti kuuluvad kruus (0,3 l), taldrik (19 cm) ja kauss (15 cm).
Nõud tulevad müüki 7. märtsil 2023.

“Muumiraamatutes ja koomiksites on palju erinevaid Koduvanasid ning mõnda neist oleme juba näinud. 2009. aasta spordientusiastist Inspektorile tuleb nüüd lisaks taimekollektsionäär, kes varasemal 2004. aasta komplektil uuris pisikesi putukaid. Ta on ilmselt kõige tuntum Koduvana,“ ütleb Mirka Paasikangas, Moomin by Arabia globaalne PR- ja kommunikatsioonijuht.

Loe rohkem Muumiblogist:

Muumide klassika kollektsiooni 2024. aasta uued tegelased

Igavene unistaja ja suur mõtleja Muumi Arabia klassikalise kollektsiooni kaks uut tegelast on oma olemuselt peaaegu vastandid: kergestierutuv Sniff unistab kuulsusest ja mammonast, Piisamrott seevastu on tõsiseltvõetav filosoof, kellemeelest on peaaegu kõik mõttetu. Piisamirotiga nõusid pole enne valikus olnud, Sniffi aga näeme jubakolmandat korda. Kauaoodatud Piisamrott Muumikeraamika fännid on pikalt oodanud, millal saabub müüki Piisamroti kruus. Viimati

Loe siit »

Muumide südamlikud sõbrapäeva kingitused

1.-18. veebruar 2024 KÕIK MUUMI TOOTED -25%. Armastuse kollektsioon on saanud inspiratsiooni positiivsest ja avatud ellusuhtumisest. Õrnroosadel muumi tekstiilidel ja nõudel on kujutatud Muumitrolli ja Piripiiga kiindumust. Kõige kallimatele mõeldud beebiroosasse Armastus kollektsiooni kuuluvad voodipesukomplekt, froteest vannilina, froteest käterätik, linane köögirätik, kandekott, kruus, kauss ja käärid. Täielik sõbrapäeva komplekt.

Loe siit »

Muumi hommikumantlid

Muumi Arabia kodutekstiilidesse lisandusid pehmed hommikumantlid, et soojendada hilissügise ja läheneva talve jahedamaid aegu. Valikus on praktilise vöö ja taskutega hommikumantlid täiskasvanutele ja lastele. Lastekollektsioonis on lisaks kapuutsiga vannipontšod.

Loe siit »

Muumi 2023 talv

Muumide uues 2023. aasta talvise hooaja kollektsioonis Laskumine on kiirust ja võidutahet. Nõudel kohtud lisaks muumidele ja hr Erkile kahe vähemtuntud tegelasega. Jätkub 2022. aasta pastelsete värvilahendustega lugu.

Loe siit »
Muuminõud suvi 2023

Muuminõud suvi 2023. Sel suvel toimub pidu ja kõik on oodatud!

2023. aasta suvehooaja Muumi lauanõude kollektsioon Aiapidu on täis üllatavaid kohtumisi ja maagilist sõprust. Muumioru vallutab tohutu kuumus, mille järel saabub äike ja paduvihm. Väike My leiab merest hulpiva kasti, mis on täis eksootilisi troopilisi seemneid. Muumid loobivad need suvaliselt oma aeda laiali. Kuumus ja niiskus paneb seemned valguse kiirusel idanema ning hommikuks on muumimaja ümber tihe džungel. Loe siit, mis edasi saab!

Loe siit »
Muumi 2022 uued kruusid

Muumi tähekruusid toovad koju uusi sõnu

Moomin by Arabia Tähestiku kollektsioon sai alguse 2022. aasta septembris eesmärgiga tuua ja levitada lugemis- ja kirjutamisrõõmu. Käesoleval aastal jätkub Muumi lugu uute H- ja M-kruusidega, millel on Sniff ja salapärane duo Tutsik & Lipsik. Uued kruusid koos varasemate L, O, V ja E tähtedega, on saadaval alates 12. jaanuarist 2023.

Loe siit »

Muumide talveime 2022. Uued tooted kohal!

Talisport ja segased emotsioonid – härra Erk naaseb Arabia muuminõudele. Sellel talvel maitseb kuum kakao või rammus supp kõige paremini uutes muuminõudes. 2022 talvine hooajakollektsioon “Talveime” tähistab spordihullu härra Erki tagasitulekut, kes julgustab muumisid uisutama, mis aga pingutustele vaatamata neil hästi välja ei tule. Uus kollektsioon koosneb pastelsetes toonides kruusist ja kausist.

Loe siit »
Arabia Muumi ABC

Muumi uus nõudekollektsioon tuletab meelde, et ka väikestel tegudel võib olla suur mõju

Uus Tove Janssoni originaaljoonistega Muumi heategevuskollektsioon tähistab sõprust ja üksteisest hoolimist ning julgustab inimesi üle maailma tegema väikeseid heategusid. Sümpaatsetel joonistustel, mis on Janssonile omases äratuntavas stiilis, on õitsvad punased lilled, Väike My ämbriga, Muumitroll redelil ronimas ja Nuuskmõmmik, kes istub koos sõpradega lõkke ümber. Iga müüdud toote eest annetatakse 1 € vastava riigi Punase Risti esindusele üle maailma.

Loe siit »
Muumi talv 2021

Muumi talv 2021

2021. aasta Muumi talvenõudel on kujutatud Muumitrolli ja tema sõpru taevasse kaduvat Lumehobust jälgimas. Jätkub Tove Janssoni raamatu “Trollitalv” (1957) lugu, kus Muumitroll esimest korda elus kogeb imelist talve.

Loe siit »
Muumid 2021 suvi

Muumide boheemlaslik rannaelu

2021. aasta suvehooajal jätkuvad Muumide perekonna rannaseiklused, mis põhineb Tove Janssoni koomiksiraamatul “Muumid Rivieral”, mille inglise keelne väljaanne ilmus 1955. aastal.

Loe siit »
Muumi 2021

Muumimamma ja Filifjonka uued Muuminõud

Tove Janssoni loodud Muumioru tegelastega on lihtne igapäevaelus samastuda. Muumimamma on heasüdamlik ja mõistev: ta kohtleb elu ja erinevaid inimesi avameelselt ja on väga külalislahke. Proua Filifjonka seevastu vastandub mitmes mõttes Muumimammale. Filifjonka on kolme lapse ema, kelle jaoks puhtus, kord ja kohustused tagavad kontrolli elu üle.

Loe siit »

Title

Go to Top