MUUMI 2023 TALV

Muumide talispordiseiklused jätkuvad

Muumide uues 2023. aasta talvise hooaja kollektsioonis Laskumine on kiirust ja võidutahet.
Nõudel kohtud lisaks muumidele ja hr Erkile kahe vähemtuntud tegelasega. Jätkub 2022. aasta pastelsete värvilahendustega lugu.

Muumide uued sündmused lähevad edasi sealt, kus eelmised lõppesid

Jätkub eelmise aasta talvekollektsiooni teema, kus spordihull hr Erk saabub Muumiorgu, et oma kindla võidumentaliteediga muumide emotsioonid üles kütta. Lugu on pärit Tove Janssoni koomiksist „ Ohtlik talv“, mis ilmus esmakordselt aastal 1955.

Uued lauanõud said inspiratsiooni koomiksi osast, kui Muumiorus korraldatakse talvemängud. Mymla, kes loodab pälvida hr Erki imetlust, treenib suusatamist nii kõvasti, et võidab suusavõistluse. Hr Erk põeb oma kaotust ja tal lubatakse lumepallivõitluses alistada morsk Edward.

Kui Haisuloom Erkile teatab, et võit oli kokkulepitud, nõuab too Edwardilt revanšiks laskumisvõistlust. Kuna mägi variseb morsa raskuse all kokku, asendatakse see uisuvõistlusega. Lõpuks saab Edwardil spordist küllalt ja ta naaseb oma koju põhjapoolusele.

Vähem tuntud väike tegelane ja uustulnuk

Tempokates illustratsioonides kujutatakse erinevaid tegelasi mäest alla laskumas – igaühel oma stiil.

Kruusi esiküljel on Muumitroll valinud laskumiseks suusad, aga Muumipapa libiseb mäest alla kõhuli. Mäeserval seisab mõnevõrra Sniffi meenutav tumeda karvaga väike tegelane Samu. See abivalmis kõrvaltegelane ilmus nõudele esimest korda aastal 2008.  

Kruusi teisel küljel on vaatepilt, kuidas hr Erk ja morsk Edward kiivrid peas mäest alla kihutavad. Morska nimega Edward näeme nõudel esimest korda.  

Pastelsete toonide jätkumine

Uus tass ja kauss sobivad hästi kokku 2022. aasta Talveimede nõudega. Disainer Tove Slotte on  kasutanud sarnast pastelsete toonide maailma – taevas on õrnroosa ja pilved helesinised. Iseloomulik Tove Janssoni stiili kasutamine ja detailide värvid toovad kollektsiooni värskust.

Valikusse kuulub kruus (0,3 l) ja kauss (15 cm). Kasutatakse disainer Kaj Francki armastatud Teema sarja.

Nõud on saadaval alates 6. oktoobrist 2023 kuni märtsini 2024 või kuni tooteid jätkub.  

Title

Go to Top