MUUMI 2023 TALV

Muumide talispordiseiklused jätkuvad

Muumide uues 2023. aasta talvise hooaja kollektsioonis Laskumine on kiirust ja võidutahet.
Nõudel kohtud lisaks muumidele ja hr Erkile kahe vähemtuntud tegelasega. Jätkub 2022. aasta pastelsete värvilahendustega lugu.

Muumide uued sündmused lähevad edasi sealt, kus eelmised lõppesid

Jätkub eelmise aasta talvekollektsiooni teema, kus spordihull hr Erk saabub Muumiorgu, et oma kindla võidumentaliteediga muumide emotsioonid üles kütta. Lugu on pärit Tove Janssoni koomiksist „ Ohtlik talv“, mis ilmus esmakordselt aastal 1955.

Uued lauanõud said inspiratsiooni koomiksi osast, kui Muumiorus korraldatakse talvemängud. Mymla, kes loodab pälvida hr Erki imetlust, treenib suusatamist nii kõvasti, et võidab suusavõistluse. Hr Erk põeb oma kaotust ja tal lubatakse lumepallivõitluses alistada morsk Edward.

Kui Haisuloom Erkile teatab, et võit oli kokkulepitud, nõuab too Edwardilt revanšiks laskumisvõistlust. Kuna mägi variseb morsa raskuse all kokku, asendatakse see uisuvõistlusega. Lõpuks saab Edwardil spordist küllalt ja ta naaseb oma koju põhjapoolusele.

Vähem tuntud väike tegelane ja uustulnuk

Tempokates illustratsioonides kujutatakse erinevaid tegelasi mäest alla laskumas – igaühel oma stiil.

Kruusi esiküljel on Muumitroll valinud laskumiseks suusad, aga Muumipapa libiseb mäest alla kõhuli. Mäeserval seisab mõnevõrra Sniffi meenutav tumeda karvaga väike tegelane Samu. See abivalmis kõrvaltegelane ilmus nõudele esimest korda aastal 2008.  

Kruusi teisel küljel on vaatepilt, kuidas hr Erk ja morsk Edward kiivrid peas mäest alla kihutavad. Morska nimega Edward näeme nõudel esimest korda.  

Pastelsete toonide jätkumine

Uus tass ja kauss sobivad hästi kokku 2022. aasta Talveimede nõudega. Disainer Tove Slotte on  kasutanud sarnast pastelsete toonide maailma – taevas on õrnroosa ja pilved helesinised. Iseloomulik Tove Janssoni stiili kasutamine ja detailide värvid toovad kollektsiooni värskust.

Valikusse kuulub kruus (0,3 l) ja kauss (15 cm). Kasutatakse disainer Kaj Francki armastatud Teema sarja.

Nõud on saadaval alates 6. oktoobrist 2023 kuni märtsini 2024 või kuni tooteid jätkub.  

Loe rohkem Muumiblogist:

Muumide klassika kollektsiooni 2024. aasta uued tegelased

Igavene unistaja ja suur mõtleja Muumi Arabia klassikalise kollektsiooni kaks uut tegelast on oma olemuselt peaaegu vastandid: kergestierutuv Sniff unistab kuulsusest ja mammonast, Piisamrott seevastu on tõsiseltvõetav filosoof, kellemeelest on peaaegu kõik mõttetu. Piisamirotiga nõusid pole enne valikus olnud, Sniffi aga näeme jubakolmandat korda. Kauaoodatud Piisamrott Muumikeraamika fännid on pikalt oodanud, millal saabub müüki Piisamroti kruus. Viimati

Loe siit »

Muumide südamlikud sõbrapäeva kingitused

1.-18. veebruar 2024 KÕIK MUUMI TOOTED -25%. Armastuse kollektsioon on saanud inspiratsiooni positiivsest ja avatud ellusuhtumisest. Õrnroosadel muumi tekstiilidel ja nõudel on kujutatud Muumitrolli ja Piripiiga kiindumust. Kõige kallimatele mõeldud beebiroosasse Armastus kollektsiooni kuuluvad voodipesukomplekt, froteest vannilina, froteest käterätik, linane köögirätik, kandekott, kruus, kauss ja käärid. Täielik sõbrapäeva komplekt.

Loe siit »

Muumi hommikumantlid

Muumi Arabia kodutekstiilidesse lisandusid pehmed hommikumantlid, et soojendada hilissügise ja läheneva talve jahedamaid aegu. Valikus on praktilise vöö ja taskutega hommikumantlid täiskasvanutele ja lastele. Lastekollektsioonis on lisaks kapuutsiga vannipontšod.

Loe siit »
Muuminõud suvi 2023

Muuminõud suvi 2023. Sel suvel toimub pidu ja kõik on oodatud!

2023. aasta suvehooaja Muumi lauanõude kollektsioon Aiapidu on täis üllatavaid kohtumisi ja maagilist sõprust. Muumioru vallutab tohutu kuumus, mille järel saabub äike ja paduvihm. Väike My leiab merest hulpiva kasti, mis on täis eksootilisi troopilisi seemneid. Muumid loobivad need suvaliselt oma aeda laiali. Kuumus ja niiskus paneb seemned valguse kiirusel idanema ning hommikuks on muumimaja ümber tihe džungel. Loe siit, mis edasi saab!

Loe siit »
Muumi 2022 uued kruusid

Muumi tähekruusid toovad koju uusi sõnu

Moomin by Arabia Tähestiku kollektsioon sai alguse 2022. aasta septembris eesmärgiga tuua ja levitada lugemis- ja kirjutamisrõõmu. Käesoleval aastal jätkub Muumi lugu uute H- ja M-kruusidega, millel on Sniff ja salapärane duo Tutsik & Lipsik. Uued kruusid koos varasemate L, O, V ja E tähtedega, on saadaval alates 12. jaanuarist 2023.

Loe siit »

Muumide talveime 2022. Uued tooted kohal!

Talisport ja segased emotsioonid – härra Erk naaseb Arabia muuminõudele. Sellel talvel maitseb kuum kakao või rammus supp kõige paremini uutes muuminõudes. 2022 talvine hooajakollektsioon “Talveime” tähistab spordihullu härra Erki tagasitulekut, kes julgustab muumisid uisutama, mis aga pingutustele vaatamata neil hästi välja ei tule. Uus kollektsioon koosneb pastelsetes toonides kruusist ja kausist.

Loe siit »
Arabia Muumi ABC

Muumi uus nõudekollektsioon tuletab meelde, et ka väikestel tegudel võib olla suur mõju

Uus Tove Janssoni originaaljoonistega Muumi heategevuskollektsioon tähistab sõprust ja üksteisest hoolimist ning julgustab inimesi üle maailma tegema väikeseid heategusid. Sümpaatsetel joonistustel, mis on Janssonile omases äratuntavas stiilis, on õitsvad punased lilled, Väike My ämbriga, Muumitroll redelil ronimas ja Nuuskmõmmik, kes istub koos sõpradega lõkke ümber. Iga müüdud toote eest annetatakse 1 € vastava riigi Punase Risti esindusele üle maailma.

Loe siit »
Muumi talv 2021

Muumi talv 2021

2021. aasta Muumi talvenõudel on kujutatud Muumitrolli ja tema sõpru taevasse kaduvat Lumehobust jälgimas. Jätkub Tove Janssoni raamatu “Trollitalv” (1957) lugu, kus Muumitroll esimest korda elus kogeb imelist talve.

Loe siit »
Muumid 2021 suvi

Muumide boheemlaslik rannaelu

2021. aasta suvehooajal jätkuvad Muumide perekonna rannaseiklused, mis põhineb Tove Janssoni koomiksiraamatul “Muumid Rivieral”, mille inglise keelne väljaanne ilmus 1955. aastal.

Loe siit »
Muumi 2021

Muumimamma ja Filifjonka uued Muuminõud

Tove Janssoni loodud Muumioru tegelastega on lihtne igapäevaelus samastuda. Muumimamma on heasüdamlik ja mõistev: ta kohtleb elu ja erinevaid inimesi avameelselt ja on väga külalislahke. Proua Filifjonka seevastu vastandub mitmes mõttes Muumimammale. Filifjonka on kolme lapse ema, kelle jaoks puhtus, kord ja kohustused tagavad kontrolli elu üle.

Loe siit »

Title

Go to Top