Muumi 2022 uudised –  uus Väike My ja Haisuloom

Tove Janssoni armastatud tegelased vallatu Väike My ja kaval Haisuloom saavad Arabia Muumi klassik kollektsioonis uue kujunduse. Illustraator ja kunstnik Tove Slotte on loonud uutele nõudele kirjanduspõhised illustratsioonid. Värvid ja elemendid on rikkalikumad ja rohkem seotud konkreetsete koomiksitega.

Väike My on üks populaarsemaid Muumioru tegelasi läbi aegade ja sel aastal tuleb välja juba neljas kujundus.
Haisuloom lansseeriti esmakordselt 2001. aastal ja muutub alles esimest korda.

Väike My 

Väikese My nõude illustratsioonid põhinevad Tove ja Lars Janssoni koomiksil “Muumi ja komeet”, mis ilmus inglise keeles 1958. aastal. Muumiorule läheneb komeet. Kui Muumioru elanikud ootamatuse eest oma kodudest põgenevad, asuvad Väike My, Muumitroll ja Piripiiga seda asja hoopis uurima. Oma loomule truuks jääv Väike My ei ole saabuva komeedi pärast liiga mures. Ta heidab heinamaale pikali ja vahib taevasse.

Haisuloom 

Haisulooma illustratsioonid põhinevad koomiksitel “Muumid alustavad uut elu” ja “Klubielu Muumiorus”, mis ilmusid algselt aastatel 1956 ja 1957. Muumioru kurikael Haisuloom üritab Muumimamma käekotti taltsutamatu krantsi käest päästa. Kuigi ta ise on ka ulakate kommetega, ei varastaks ta Muumimamma käekotti mitte iial.

Esimestel kruusidel oli Väike My lihtsalt kõrvaltegelane. Viiendal kruusil, mis oli tootmises kuni 1996. aastani, tuli esmakordselt valikusse kollase taustaga Väikese My kruus. „Eelkõige on Väike My tegelane, kellega paljud inimesed samastuvad või keda nad peavad ülimalt veetlevaks. Kartmatu Väike My on julge, otsekohene ja mõjukas. Tove Jansson jättis meile uskumatu pärandi, eriti tugevate naiskarakterite osas,” ütleb Mirka Paasikangas, Fiskarsi Muumi toodete suhte- ja kommunikatsioonijuht

Haisuloom omakorda röövib inimeste südameid oma vempudega. Ta on pühendunud vingerpussidele, pealtkuulamisele või politsei lollitamisele, aga jääb sellega alati vahele.

.

Muumikruuside lugu algas 1990. aastatel, kui Arabia alustas muuminõude tootmist. Alguses said kõik illustratsioonid Tove Janssoni heakskiidu.

Komplekti kuulub kruus (0,3 L), kauss (15 cm) ja taldrik (19 cm)

Arabia Muumi kruus Väike My
Arabia Muumi kruus Väike My
Arabia Muumi taldrik Väike My
Arabia Muumi kauss Väike My
Arabia Muumi kauss Väike My
Arabia Muumi kruus Haisuloom
Arabia Muumi kruus Haisuloom
Arabia Muumi taldrik Haisuloom
Arabia Muumi kauss Haisuloom
Arabia Muumi kauss Haisuloom