Igavene unistaja ja suur mõtleja

Muumi Arabia klassikalise kollektsiooni kaks uut tegelast on oma olemuselt peaaegu vastandid: kergesti
erutuv Sniff unistab kuulsusest ja mammonast, Piisamrott seevastu on tõsiseltvõetav filosoof, kelle
meelest on peaaegu kõik mõttetu. Piisamirotiga nõusid pole enne valikus olnud, Sniffi aga näeme juba
kolmandat korda.

Kauaoodatud Piisamrott

Muumikeraamika fännid on pikalt oodanud, millal saabub müüki Piisamroti kruus. Viimati sai tegelane palju tähelepanu ja ekraaniaega 2019. aasta Muumioru animatsioonisarjas (Gutsy Animations), aga Tove Janssoni lugudes leiab teda ainult raamatutest “Sabatäht” ja “Võlukübar”. 

Piisamrott on vuntsidega vanahärra, kes naudib rahu koos raamatutega ja mõtiskleb elu suurte küsimuste üle. Ta vaated elule on üsna eksistentsialistlikud, mida kirjeldab hästi tema süles oleva raamatu pealkiri “The uselessness of everything” (Kõige kasutum). 

Illustratsioonid põhinevad “Võlukübara” tsitaadil: “Mõttetu on joosta ringi, lobiseda, ehitada maja, teha süüa ning koguda rikkust.”. Kohtume tõsise filosoofiga, keda miski ei häiri. Siiski leidub üks asi, mis mõjutab isegi teda. Piisamroti väärikus satub löögi alla, kui ta kukub maha oma lemmikkohast muumimaja aia võrkkiigest. Kõigest väsinuna taandub ta rannakoopa üksindusse, kus saab rahus keskenduda oma mõtetele.

Sniffi uus tulemine

Sniff on tuttav tegelane ja uued nõud on tema kolmas tulemine. Erinevalt Piisamrotist elab Sniff suure entusiasmiga. Ta on üks Muumitrolli parimaid sõpru, nagu väike vend, ja osaleb innukalt kõiges, mida muumid ette võtavad. Kuid soovitavalt ei tohiks seal olla mitte midagi ohtlikku. 

Kui Piisamroti arvates on peaaegu kõik mõttetu, siis Sniff on lõputu unistaja ja jumaldab kõike väärtuslikku ja sädelevat. Ta üritab pidevalt mõelda välja uusi viise, kuidas rikkaks saada.

Janssoni esimeses koomiksis Muumitroll (1954) saabub muumimajja nii palju sugulasi ja sõpru, et Muumitroll ise ei mahu enam sinna magama. Sniff aitab oma sõbral uue maja ehitamiseks varandust koguda. Ta mõtleb välja nooruse eliksiiri ja hakkab sellega Muumiorus äri tegema.

Üllataval kombel osutub aga segu võlujoogiks, mis muudab selle kasutajad enda vastandiks: väikesed olevused muutuvad hiiglasuurteks ja vanad daamid härrasteks.

Uutel nõudel pakub Sniff eliksiiri kilpkonnale, kes muutub kiirrongiks. Kruusi ja kausi teisel poolel seisab ta rannal, vaatab päikeseloojangut ja loomulikult unistab rikkusest ja kuulsusest. Tema kõrval on tegelane Vari, abivalmis väike olevus, kes järgneb alati Sniffile ja Muumitrollile.

Tove Slotte viimane klassika kollektsioon

Uued nõud on illustreerinud Tove Slotte, kelle üle 30 aasta pikkune karjäär Muumi Arabia keraamika illustraatorina lõppes aastal 2022, sest ta läks pensionile. Need on Slotte viimased klassikalise kollektsiooni komplektid, aga mõned illustratsioonid on veel varus ja ilmuvad muuminõude austajate ette lähiajal.

Kolmeosalisse nõudesarja kuulub kruus, kauss ja taldrik.

Uued nõud on saadaval alates 05.03.2024.

Loe rohkem Muumiblogist:

Muumide südamlikud sõbrapäeva kingitused

1.-18. veebruar 2024 KÕIK MUUMI TOOTED -25%. Armastuse kollektsioon on saanud inspiratsiooni positiivsest ja avatud ellusuhtumisest. Õrnroosadel muumi tekstiilidel ja nõudel on kujutatud Muumitrolli ja Piripiiga kiindumust. Kõige kallimatele mõeldud beebiroosasse Armastus kollektsiooni kuuluvad voodipesukomplekt, froteest vannilina, froteest käterätik, linane köögirätik, kandekott, kruus, kauss ja käärid. Täielik sõbrapäeva komplekt.

Loe siit »

Muumi hommikumantlid

Muumi Arabia kodutekstiilidesse lisandusid pehmed hommikumantlid, et soojendada hilissügise ja läheneva talve jahedamaid aegu. Valikus on praktilise vöö ja taskutega hommikumantlid täiskasvanutele ja lastele. Lastekollektsioonis on lisaks kapuutsiga vannipontšod.

Loe siit »

Muumi 2023 talv

Muumide uues 2023. aasta talvise hooaja kollektsioonis Laskumine on kiirust ja võidutahet. Nõudel kohtud lisaks muumidele ja hr Erkile kahe vähemtuntud tegelasega. Jätkub 2022. aasta pastelsete värvilahendustega lugu.

Loe siit »
Muuminõud suvi 2023

Muuminõud suvi 2023. Sel suvel toimub pidu ja kõik on oodatud!

2023. aasta suvehooaja Muumi lauanõude kollektsioon Aiapidu on täis üllatavaid kohtumisi ja maagilist sõprust. Muumioru vallutab tohutu kuumus, mille järel saabub äike ja paduvihm. Väike My leiab merest hulpiva kasti, mis on täis eksootilisi troopilisi seemneid. Muumid loobivad need suvaliselt oma aeda laiali. Kuumus ja niiskus paneb seemned valguse kiirusel idanema ning hommikuks on muumimaja ümber tihe džungel. Loe siit, mis edasi saab!

Loe siit »
Muumi 2022 uued kruusid

Muumi tähekruusid toovad koju uusi sõnu

Moomin by Arabia Tähestiku kollektsioon sai alguse 2022. aasta septembris eesmärgiga tuua ja levitada lugemis- ja kirjutamisrõõmu. Käesoleval aastal jätkub Muumi lugu uute H- ja M-kruusidega, millel on Sniff ja salapärane duo Tutsik & Lipsik. Uued kruusid koos varasemate L, O, V ja E tähtedega, on saadaval alates 12. jaanuarist 2023.

Loe siit »

Muumide talveime 2022. Uued tooted kohal!

Talisport ja segased emotsioonid – härra Erk naaseb Arabia muuminõudele. Sellel talvel maitseb kuum kakao või rammus supp kõige paremini uutes muuminõudes. 2022 talvine hooajakollektsioon “Talveime” tähistab spordihullu härra Erki tagasitulekut, kes julgustab muumisid uisutama, mis aga pingutustele vaatamata neil hästi välja ei tule. Uus kollektsioon koosneb pastelsetes toonides kruusist ja kausist.

Loe siit »
Arabia Muumi ABC

Muumi uus nõudekollektsioon tuletab meelde, et ka väikestel tegudel võib olla suur mõju

Uus Tove Janssoni originaaljoonistega Muumi heategevuskollektsioon tähistab sõprust ja üksteisest hoolimist ning julgustab inimesi üle maailma tegema väikeseid heategusid. Sümpaatsetel joonistustel, mis on Janssonile omases äratuntavas stiilis, on õitsvad punased lilled, Väike My ämbriga, Muumitroll redelil ronimas ja Nuuskmõmmik, kes istub koos sõpradega lõkke ümber. Iga müüdud toote eest annetatakse 1 € vastava riigi Punase Risti esindusele üle maailma.

Loe siit »
Muumi talv 2021

Muumi talv 2021

2021. aasta Muumi talvenõudel on kujutatud Muumitrolli ja tema sõpru taevasse kaduvat Lumehobust jälgimas. Jätkub Tove Janssoni raamatu “Trollitalv” (1957) lugu, kus Muumitroll esimest korda elus kogeb imelist talve.

Loe siit »
Muumid 2021 suvi

Muumide boheemlaslik rannaelu

2021. aasta suvehooajal jätkuvad Muumide perekonna rannaseiklused, mis põhineb Tove Janssoni koomiksiraamatul “Muumid Rivieral”, mille inglise keelne väljaanne ilmus 1955. aastal.

Loe siit »
Muumi 2021

Muumimamma ja Filifjonka uued Muuminõud

Tove Janssoni loodud Muumioru tegelastega on lihtne igapäevaelus samastuda. Muumimamma on heasüdamlik ja mõistev: ta kohtleb elu ja erinevaid inimesi avameelselt ja on väga külalislahke. Proua Filifjonka seevastu vastandub mitmes mõttes Muumimammale. Filifjonka on kolme lapse ema, kelle jaoks puhtus, kord ja kohustused tagavad kontrolli elu üle.

Loe siit »

Title

Go to Top