Mitmel korral on meilt küsitud, et millal on õige aeg hooldada muruniidukit – kas vahetult enne muruniitmise hooaega või pigem pärast hooaja lõppu?

Stiga muruniiduk

Meie soovitame muruniidukit väiksemaid hooldustöid ise teha hooaja sees pidevalt, sest nii on niiduki eluiga tunduvalt pikem.

Peale hooaega soovitame sügisel tuua muruniiduk või traktor aga põhjalikumasse hooldusesse. Paljud inimesed jätab aga paraku sügisel hoolduse tegemata ja seetõttu on igal kevadel hoolduses pikad järjekorrad. Ilmataadi tegemisi on keeruline ette ennustada ning suur suvi võib kohale jõuda varemgi, kui lootnud oleme. Selleks, et muru kasvaks kaunis ja rõõmustaks teid terve suve, on oluline hakata õigel ajal niitma. Nii, et meie soovitame sügisel peale hooaja lõppu tuua muruniiduk hooldusesse. Korraline hooldus aitab vältida liigseid kulutusi remondile.

Kui teete hooldust ise, siis tarvitage sügiseks ära niidukis olev kütus kütusepaagist või valage välja. Kütuse kvaliteet seistes halveneb ning võib hiljem tekitada karburaatoris tööhäireid, nt pöörded hakkavad võnkuma jne.

Loodus Invest teostab hoolduse käigus lisaks:
Küünla kontroll/ vahetus
Tera teritus/ vahetus
Õhufiltri vahetus
Kontrollitakse üle kuluosad ja vahetatakse vajadusel

Kuidas aga hooaja sees ise niidukeid hoodada? Uuel masina soovitamel vaheta pärast 5-tunnist kasutamist  mootoriõli, see tagab muruniiduki pika eluea.

  • Pärast iga kasutamist oleks hea puhastada muruniiduki alumine korpus.
  • Vaheta mootoriõli ja õhufiltrit
  • Kindlasti kontrolli lõiketera, vajaduse korral terita ja tasakaalusta seda või siis asenda.

Loe ka seda, kuidas valida endale muruniidukit!

Loodus Invest hooldab ja remondib järgmiste kaubamärkide masinaid:
Stiga
Alpina
CastelGarden
Oleo-Mac

Pakume ka Stiga robotniidukitele talve hooldust ja hoiustamise teenust.

Stiga kaablivaba robotniiduk. Videotutvustus

Kas oled unistanud robotniidukist ja muru niitmisest ilma, et peaksid piirdekaabli paigaldamisega vaeva nägema? Stiga kaablivaba robotniidukiga on nüüd see võimalik! Unusta keeruline seadistamine ja kaevamine ning naudi lihtsat ja mugavat niitmist. 2023. aasta kevadel tuli müüki täiesti UUS Stiga autonoomne robotniiduk, millele ei ole vaja enam piirdekaablit paigaldada. See tähendab intelligentset ja kaablivaba aiahooldust. Loe siit rohkem.

Üks vaiksemaid robotniidukeid, mis tehtud on! STIGA – uue põlvkonna robot Teie aias!

Kompaktne ja kerge STIGA robotniiduk navigeerib sujuvalt erineva kujuga aiaaladel, manööverdades hästi ka kitsastes kohtades, jätmata põrkejälgi puudele ja põõsastele. Uue robotniiduki üks olulisi eeliseid ongi selle äärmiselt vaikne töörežiim. Ka aia puhkealade ümbruses töötades ei sega robot seal rahu ja vaikust nautivaid puhkajaid.

2024-03-08T12:18:24+00:00

Title

Go to Top