Kasulik soovitus - kuidas valida lehepuhurit?
Kuidas valida lehepuhurit

Aastaaegade vahetumine ja sügislehtede langemine on midagi, milles võib absoluutselt kindel olla. Sügistööd on käes, sealhulgas ka lehtede koristus. Tuleb tõdeda, et tehnika võidukäik on puudutanud isegi nii lihtsat tööd nagu lehtede riisumine. Ilmselt oleme pidanud kõik vähemalt korra-paar oma elus lehti riisuma ja teame läbi selle kogemuse, et see võib olla päris „sportlik töö“. Iseenesest võiks ju sügislehtede riisumisega tõepoolest trenni teha ja ennast vormis hoida… Aga siiski, uueks ja suurepäraseks alternatiiviks sellele päris raskele ja mahukale tööle on lehepuhur, mis aitab töö teha kiiremini ning säästab ka meie selga ja käsi liigsest koormusest.

Stiga aiatehnika tootevalikus on erinevaid lehepuhureid. Seetõttu võib tekkida küsimus, et kuidas leida endale see kõige sobivam? Kas valida lehepuhur või reha? 
Kuidas teha õige valik?

Enne ostu tegemist tuleks läbi mõelda kus ja milleks lehepuhurit vaja läheb. Tasub mõelda ka pisut laiemalt kui ainult sügisene lehtede koristamine. Lehepuhurid on ideaalsed tööriistad kõnniteede, terrasside, treppide, parklate, mänguplatside jms puhastamiseks lehtedest, okastest, liivast, kivikestest ja niidetud murust. Talvisel ajal värskelt sadanud lume puhumiseks sõiduautodelt, treppidelt ja jalgteedelt. Professionaalsetel hooldustöödel aga näiteks raudteede hooldamisel või teede puhastamisel enne teemärgistustöid. Ehitustöödel aga aluspinna puhastamisel enne betoonitöid, talvel katuse ehitamisel roovituse puhastamisel lumest jne.

Stiga lehepuhur 2022
Kus veel saab lehepuhurit kasutada?

Aiapidajad kasutavad lehepuhurit kevadel peenarde puhastamiseks lehtedest, roosidelt talvekatte(turba) eemaldamiseks, okaspuude puhastamiseks kuivanud okastest või hekkide puhastamiseks peale pügamist.

Lehepuhur võib tekitada elevust ja rõõmu isegi laste aiapeol, kui sellega õhupalle õhus hõljutada.

Stiga lehepuhureid on kahte tüüpi

Funktsionaalsuselt on Stigal kahte tüüpi puhureid – ühed, mis puhuvad ja teised, mis puhuvad ja imevad. Kui on palju lehtpuid, siis on lehtede käsitsi riisumine väga ajamahukas töö. Lehepuhuriga teeb selle töö kindlasti oluliselt kiiremini. Nagu eespool mainitud sai, võib lehepuhurit kasutada ka koheva ja kerge lume ära puhumiseks treppidelt, terrassilt või autolt. Kuid ei maksa siiski loota, et lehepuhur teeb ära lumepuhuri töö.

lehepuhurid stiga kuidas valida
Imemisfunktsiooniga lehepuhur

Imemisfunktsiooniga lehepuhur  imeb ja purustab lehed kogumiskotti. Tänu purustamisele väheneb jäätmete maht ca kümnendiku võrra. Purustatud lehed saab edukalt komposteerida ja taaskasutada väärtusliku kompostina oma aias. Selle masina kasuks räägib ka see, et erinevalt puhurist saab imuriga kõvalt pinnalt (puit, sillutis, asfalt, betoon) kätte ka liiva ja okkad. Oksi, käbisid ega kive masinasse tõmmata aga ei tasu, sest see lõhub masina sees olevat purustajat.

Näiteks akulehepuhur-imur VS 100e Kit on LoodusInvest klientide lemmik!

Kas valida akulehepuhur või bensiinimootoriga lehepuhur?

Kuidas valida lehepuhurit? Aasta-aastalt on näha, et tootjad panustavad oma ressursse just akutoodete arendusse. Tehnoloogia areneb ja akud muutuvad üha võimekamaks. See peegeldub ka tootevalikus, kus akutoitel mudelid vahetavad välja bensiinimootoriga mudeleid.

Akupuhurid sobivad eriti hästi töötamiseks kohtades kus müratundlikkus on suurem, näiteks tiheasustusega eramute piirkonnad, haiglate, koolide, lasteaedade läheduses olevad alad või erinevad puhkealad. Kindlasti eelistavad ka rohelise mõtteviisi pooldajad pigem akulehepuhureid, millel puuduvad heitgaasid ja on seega ka madalama keskkonnareostusega.

kuidas valida lehepuhurit
Akulehepuhur väiksemasse aeda

Kui tegu on väiksema linnaaiaga, siis soovitame osta käeshoitava akutoitel lehepuhuri, mis on kerge ja keskkonnasõbralik, töötab vaikselt, madala vibratsiooniga ning vajab ka vähem hooldust. Kui on tegemist aga suuremate pindadega, kus tuleb töötada kauem, võiks valida akuranitsaga lehepuhuri. Sellisel mudelil on akud paigutatud seljas kantavasse ranitsasse.

Stiga ePower akud

Kõik Stiga akulehepuhurid kasutavad 20 või 48 voldiseid Stiga ePower akusid. Paari lisaaku või seljaskantava akuranitsa soetamine võimaldab töötada katkestusteta pikema aja vältel.

Stiga ePower akusid saab kasutada ka teiste Stiga sama seeria akuseadmetega. Soovitame alati kontrollida kas juba ostetud akud sobivad uue seadmega.

Bensiinimootoriga lehepuhur Stiga LoodusInvest
Bensiinimootoriga lehepuhur

Suurde aeda või parki, kus on palju lehtpuid võiks osta bensiinimootoriga lehepuhuri. Tegu on kahetaktilise masinaga, mis puhub kuni 25 m³ minutis ja mille puhumiskiirust saab muuta. Maksimaalne õhu puhumiskiirus on 100 m/sek. Suur kütusepaak võimaldab pikemat tööaega. Pehmed polsterdatud õlarihmad ja vöörihm aitavad seadme raskust ühtlasemalt jaotada ning vähem koormata õlgu ja käsi. 

Kuidas valida lehepuhurit?
Lehepuhureid on erineva raskusega

Sõltuvalt puhuri mootorist ja funktsionaalsusest on masinad erineva raskusega. Väiksemad puhurid kaaluvad 2 kilogrammi ringis, suuremad bensiinimootoriga puhurid kaaluvad üle 10 kilogrammi, aga on üldjuhul võimekamad. Rasket seadet ei maksa peljata, küll tuleks sel juhul eelistada õlarihmadega või akuranitsaga lahendust, sest kui raskus jaotub mugavalt kahele õlale on töötegemine kergem.

Loodame, et leidsite kasulikke nõuandeid lehepuhuri ostmiseks.

Stiga lehepuhurid 2022
STIGA Grupp on Euroopa juhtiv aiatöömasinate ja -seadmete tootja ja turustaja. 90-aastase kogemuse ühendavad viis esmaklassilist kaubamärki: STIGA, Alpina, Mountfield, Castelgarden ja ATCO. Iga kaubamärk keskendub innovatsioonile, lihtsusele ja ohutusele. Tootevalik on lai, hõlmates praktiliselt kõik vajaliku aias või haljastuses töötamiseks alates murutraktoritest, robotniidukitest kuni pinnasehooldusmasinate, lumepuhurite, kõrgsurvepesurite, oksapurustajate, kettsaagide ja võsalõikuriteni. Mõeldud on nii hobiaednike kui professionaalide peale. Tootearendus on pidev ja täna saab paljusid STIGA tooteid valida ka keskkonnasõbralike ja innovatiivsete akutoitel töötavatena.

Loodus Invest on pikaajalise kogemusega aia- ja metsatehnika ning kodu- ja vabaajatoodete maaletooja ja edasimüüja. Meie kodulehelt leiab tuntud kaubamärkide nagu Fiskars, Stiga, Iittala, Hackman, Arabia, Stiga Sport, Gerber, Rukka, Alpina, Carlton, Grimsholm Green, Bernina, Bernette parimaid tooteid väga hea hinnaga. Vaata siit Stiga soodushinnaga tooteid. 

Title

Go to Top