Kuidas valida muruniidukit?

Kvaliteetne muruniiduk on väga hea abiline pikkadeks aastateks. Kuidas aga välja valida see kõige õigem muruniiduk? Kas eelistada bensiinimootoriga või akuga muruniidukit? Või oleks parem robotniiduk? Sel juhul tuleks mõelda, kas eelistada kaablivaba robotniidukit või klassikalist robotit? Suurema aia puhul oleks mõistlik kaaluda ka murutraktorit või hoopis raiderit. Valikus on nii akumurutraktorid, kogujaga ning külgväljaviskega murutraktorid.

Muruniiduk valimisel peab kõigepealt mõtlema, kui suur on see ala, mida teil on vaja niita. Jagame teile soovitusi, mida veel läbi mõelda ja arvestada, et saaksite parima valiku teha.

Miks eelistada Stiga akumuruniidukit?

Akumuruniidukid on sama võimsad ja kvaliteetsed kui bensiinimootoriga niidukid. Kuid – akumuruniiduk ei saasta keskkonda, töötab vaikselt, vibratsioonita ja tülika elektrikaablita. Akumuruniiduk on parim valik inimestele, kes on rohelise mõtteviisiga ja hoolivad meie tulevikust. 

Akumuruniidukit juhtida ja manööverdada on tunduvalt kergem kui bensiinimootoriga niidukit. Mitu head omadust tagavad võimaluse niita akumuruniidukiga nii, et müra ei häiriks naabreid või kohtades, kus elektrikaabli vedamine oleks keeruline kui mitte võimatu. Akumuruniidukit  käivitamiseks piisab vaid ühest nupuvajutusest.

Tasub tähele panna, et akumuruniidukil on hooldust ja vahetamist vajavate detailide arv oluliselt väiksem kui bensiinimootoriga niidukil. Muruniiduk ei vaja süüteküünalde, õhufiltrite või õli vahetamist. Samuti ei pea muretsema kütuse tagavara eest. Piisab kui olete hoolas ja panete aku peale niitmist laadijasse. Siis on järgmine niitmiskord muretu.

Lisavõimalusena ei saa jätta mainimata seda, et Stiga ePower akusid saab paljudel juhtudel kombineerida erinevate Stiga aiatöömasinate vahel. Kui ostate akumuruniiduki, siis on võimalik soetada järgmised seadmed (trimmer, hekilõikur, saag jne) ilma akut juurde ostmata.
Aga see tähendab ka juba oluliselt soodsamat ostu!

Millal sobib Stiga bensiinimootoriga muruniiduk?

Muruniiduki valimisel peab kõige pealt mõtlema kui suur on niidetav ala ja millise maastikuga on tegu. Kui teil on niidetav ala pigem suurem, siis tasub osta bensiinimootoriga muruniiduk.

Stiga bensiinimootoriga muruniidukid on võimsad, töökindlad ja vastupidavad. Neil on väga hea lõiketäpsus. Kui aias on kallakuid või nõlvu, siis oleks hea jälgida, et niiduk saaks hakkama ka ebatasastel pindadel. Kasuks tuleb kui muruniidukil on suured tagarattad, et maastikul manööverdamine oleks kergem.

Stigal on ainulaadne käepideme lahendusFulcrum. See võimaldab kasutajal mugavalt seadistada muruniiduki käepidet küljele, et oleks võimalik niita võimalikult lähedalt seintele, aedade või isegi hekkide alt. Samuti võimaldab Fulcrum käepideme lahendus kiiresti muuta sanga kõrgust vastavalt kasutaja soovile ja heale tööasendile.

STIGA muruniidukite valikust leiab erineva võimsuse, energiaallika ja niidumeetodiga mudeleid. Kogujaga muruniidukit kasutades ei pea te muru riisuma, aed on kohe puhas ning ei ole ka ohtu, et kannate peale niitmist muruliblesid jalanõudega tuppa. Kui aias on ka sammaldunud muru, siis on kogujaga niiduk hea, sest muru saab paremini hingata ja tekib vähem sammalt.

Multšimismeetod peenestab niidetud muru ja jätab selle loodusliku väetisena maapinnale. Multšimismeetod aitab kuival perioodil hoida ka looduslikku niiskuse tasakaalu.

Miks mitte valida hoopis akumurutraktor?

Akumurutraktorid on tulnud, et jääda! Nende lihtne käsitlemine, kaasaegsed elektroonilised lahendused, madal müratase ja vibratsioon teevad neist järjest populaarsema mudeli murutraktorite seas.  Üheks eeliseks nende puhul on kindlasti see, et akutraktoril on hooldust ja vahetamist vajavate detailide arv oluliselt väiksem kui bensiinimootoriga traktoril. Traktor ei vaja süüteküünalde, õhufiltrite või õli vahetamist. Traktoril pole veo- ja terade rihma ning rihmarattaid.

Arvata võib, et tulevik kuulub akutoodetele, sest nende arendusse on pidevalt investeeritud ja aasta aastalt on murutraktorid muutunud üha vastupidavamaks ja efektiivsemaks. Tänased akutraktorid suudavad niita  alates 3000 m² kuni 8000 ²m. Sõltuvalt laadijast on aku laadimisajad 3-6 tundi. Ja näiteks Stiga Swift 372e mudeli puhul saame rääkida isegi akude jagamisest teiste Stiga akuaiatööriistadega.

Uuematel mudelitel ei leia enam kange ega hoobasid – piisab juhtpaneelil tundlikele nuppudele vajutamisest, et käivitada või muuta tööoperatsioone. Kõikide traktorite puhul on võimalik juhtida tööoperatsioone nutiseadmest Stiga.Go rakenduse abil.

Stiga akumurutraktorite mudelite valikus on nii kogujaga kui külgväljaviskega mudeleid.  Väiksematele aedadele sobivaid (eRide S300, Swift 372e), keskmise suurusega aladele (eRide S500, Gyro500e) ja suurtele murualadele (Tornado7108e, Gyro 700e).

Millal sobib Stiga murutraktor või raider?

Maapiirkondades elades on inimestel tavaliselt suurem aia-ala ja seal võtab suvel niitmine juba rohkem aega ning tasuks kaaluda hoopis murutraktorit. STIGA roolivõimendiga murutraktorid võimaldavad suurtel aladel mugavalt rohtu niita, muretsemata väikeste kivide, takistuste või nõlvade pärast. Tänu lisatarvikutele saate STIGA traktorit kasutada aastaringselt, näiteks aiatöödel ja lumekoristamisel.

Stiga külgväljaviskega murutraktorid sobivad suurte alade niitmiseks, kus rohtu ei pea kokku koguma. Stiga murutraktorid on koostatud kvaliteetsetest osadest ning kasutatakse Briggs & Strattoni, Stiga või Kawasaki mootorit.

STIGA raiderid pakuvad tänu kvaliteetsetele lõiketeradele suurepäraseid lõike- ja multšimisvõimalusi ning ainulaadne STIGA liigendjuhtimine võimaldab neid hõlpsalt manööverdada ümber takistuste, nagu näiteks puud, kivid või lillepeenrad. Pakume lõikeseadmeid nii Park kui ka Villa tooteseeria raideritele niidulaiusega 85-125cm. Lõikeseadmetel on komplektis multšimiskomplekt, et niidetud rohi efektiivselt purustada. Lõikeseadmetel on tugirattad, et vähendada küngastesse sisselõikamise ohtu.

 

Millal sobib robotniiduk?

Paljud inimesed naudivad suvel muru niitmist, sest see on hea aeg rahulikult toimetada ja oma mõtteid mõelda. Muru vajab aga pidevat niitmist ning võib juhtuda, et just suvel on elutempo kiire ning pole mahti regulaarselt niita. Ja kui aus olla, siis on maailmas päris palju inimesi, kelle jaoks tundub niitmine olevat äärmiselt tüütu aja raiskamine. Ja kõige selle õigustuseks võikski öelda, et Eestis on päikselist ja sooja suveaega ainult paar kuud. Seda aega tuleb nautida ja kasutada puhkamiseks! Ometi soovivad ju tuhanded  majaomanikud, et nende aed oleks kaunis ja muru hooldatud. Sellisel juhul ongi robotniiduk suurepärane lahendus!

Stiga kaablivabad robotniidukid A1500, A3000 ja A5000 on nutikad, praktilised ja mugavad ning ei pea piirdekaabli paigaldamisega vaeva nägema. Unusta keeruline seadistamine ja kaevamine ning naudi lihtsat ja mugavat niitmist. STIGA autonoomse robotniidukiga on kaasas tugijaam ja Teil on täielik vabadus ja paindlikkus otsustada, kuhu ja kuidas seda oma aias paigutada. Oluline eelis on see, et iga kord, kui midagi aias muutub (n. teete juurde uue lillepeenra või lisate lastele mänguala) saate mõne minutiga hõlpsasti muuta niitmise ala. Soovi korral võite suvel tugijaama viia isegi suvilasse või jagada seda oma naabriga.

Stiga G600 ja G1200 robotniidukid on tõesti vaiksed. Robotniidukid on toonud uue ajastu meie aedadesse!

Kuidas kaasata lapsi?

Kui peres on lapsed, siis tasub kindlasti neid kaasata kodustes töödes. Kaasamine on kõige parem viis lastele eeskuju näitamiseks ning ka tööharjumiste kujundamiseks.

Kõigile väikestele aednikele mõeldes on välja töötatud STIGA aiatraktori või muruniiduki vahvad koopiad, mis võimaldavad lapsel õues tegutseda ja tunda end tõelise profina!

Kõik mänguasjad on valmistatud plastikust, täiesti ohutud ja lõbusad. Võta julgelt ühendust!

STIGA Grupp on Euroopa juhtiv aiatöömasinate ja -seadmete tootja ja turustaja. 90-aastase kogemuse ühendavad viis esmaklassilist kaubamärki: STIGA, Alpina, Mountfield, Castelgarden ja ATCO. Iga kaubamärk keskendub innovatsioonile, lihtsusele ja ohutusele. Tootevalik on lai, hõlmates praktiliselt kõik vajaliku aias või haljastuses töötamiseks alates murutraktoritest, robotniidukitest kuni pinnasehooldusmasinate, lumepuhurite, kõrgsurvepesurite, oksapurustajate, kettsaagide ja võsalõikuriteni. Mõeldud on nii hobiaednike kui professionaalide peale. Tootearendus on pidev ja täna saab paljusid STIGA tooteid valida ka keskkonnasõbralike ja innovatiivsete akutoitel töötavatena.

Loodus Invest on pikaajalise kogemusega aia- ja metsatehnika ning kodu- ja vabaajatoodete maaletooja ja edasimüüja. Meie kodulehelt leiab tuntud kaubamärkide nagu Fiskars, Stiga, Iittala, Hackman, Arabia, Stiga Sport, Gerber, Rukka, Alpina, Carlton, Grimsholm Green, Bernina, Bernette parimaid tooteid väga hea hinnaga.

Loe rohkem STIGA uudiseid:

Stiga piirdekaablita kaablivaba robotniiduk LoodusInvest

Stiga kaablivaba robotniiduk. Videotutvustus

Kas oled unistanud robotniidukist ja muru niitmisest ilma, et peaksid piirdekaabli paigaldamisega vaeva nägema? Stiga kaablivaba robotniidukiga on nüüd see võimalik! Unusta keeruline seadistamine ja kaevamine ning naudi lihtsat ja mugavat niitmist. 2023. aasta kevadel tuli müüki täiesti UUS Stiga autonoomne robotniiduk, millele ei ole vaja enam piirdekaablit paigaldada. See tähendab intelligentset ja kaablivaba aiahooldust. Loe siit rohkem.

Loe siit »
Akuga murutraktor Stiga

Stiga akumurutraktor SWIFT 372e

Stiga on turule toonud uue kogujaga akumurutraktori Swift 372e, mis on väike, kompaktne ja äärmiselt kerge manööverdamisvõimega. Sobides ideaalselt seal, kus on kitsaid vahesid, läbikäike või järske pöördeid. Puude, põõsaste, lillepeenarde või muude aiaelementide vahel niitmiseks igati sobiv murutraktor. Traktori toiteallikana kasutatakse nelja ePower akut.

Loe siit »

Kuidas valida lehepuhurit?

Aastaaegade vahetumine ja sügislehtede langemine on midagi, milles võib absoluutselt kindel olla. Sügistööd on käes, sealhulgas ka lehtede koristus. Tuleb tõdeda, et tehnika võidukäik on puudutanud isegi nii lihtsat tööd nagu lehtede riisumine. Stiga aiatehnika tootevalikus on erinevaid lehepuhureid. Kuidas leida endale see kõige sobivam?

Loe siit »

Title

Go to Top