iittala Teema lauanõud

Teema (varasem Kilta)  sarja luues oli Franck Arabia tarbekunsti juht. Ta tegi aktiivselt koostööd tehase ekspertidega, saavutamaks ilusat ja ideaalselt ühevärvilist kattevärvi. Ta tundis, et ainuüksi värv on piisav dekoratsioon. Kaj Franck oli tõeline värvikummardaja: tema rikkad ja peenemaitselised värvid on klass omaette.

Disainer Kaj Franck’i (1911-1989) on kirjeldatud kui soome disaini südametunnistust. Oma tähelepanuväärse karjääri jooksul muutis Franck meie arusaama lauanõudest. Ta eemaldas oma disainidest kõik üleliigse, jättes vaid vajaliku, mis oli tol ajal revolutsiooniline idee. Olemasoleva lauanõude kontseptsiooni kaotamine polnud lihtne, sest nõudele lisatud kaunistused varjasid tihtipeale materjalivigu või vormidefekte.

Franck’i looming ei karju disainiavaldusi, kuid nende funktsionaalsus, kombineeritavus ja esteetiline vorm panevad tarbija neid hindama. Kuna disain ei ole domineeriv, on lauanõud  lihtsasti kombineeritavad juba kapis olemasolevatega.

Teema sarjas on erineva värviga lauanõusid. Kõige suurem valik nõusid on valget värvi. Leia oma kruus, taldrik, tass, kauss või serveerimisalused.

Title