Toikka Birds klaasist linnud

Soome disainivisionääri Oiva Toikka  (1931-2019) ikooniline klaaslindude kollektsioon tõusis esmakordselt õhku 1972. aastal. Iga linnu isikupära on vormitud ainulaadseks kunstiobjektiks.

Iittala klaasivabrikus käsitsi valmistatud ja suuga puhutud kollektsioonis on ühendatud klaasivalmistamise traditsioonid ja klaasimeistrite koostöö disaineriga. Tuginedes loodusele ja klaasikunsti kirele on iga lind individuaalne käsitööna valmistatud unikaalne meistriteos.

Soome disainiikoon Oiva Toikka (1931–2019) oli rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik, disainer ja õppejõud. Tema enimtuntud tööde hulka kuuluvad tema algupärane klaasikunst ja tema Iittala klaaslindude sari. Toikka pärand elab edasi tema mängulistes ja silmatorkavates esemetes, mis ignoreerivad tavapäraseid malle ka tänapäeval. Mõned tema kaunitest disainidest on leidnud koha maailma kõige mainekamate muuseumide kogudes. Enam kui 60 aastat väldanud karjääri jooksul lõi disainer oma enda, imesid ja katsetusi täis ainulaadse maailma. Kunstnikuna leppis ta täielikult loomingulise protsessi kaootilisusega. „Ma ei ole perfektsionist,“ kõlab üks tema kuulsaid ütlusi. „Tahan vaid, et oleks lõbus“

Tänapäeval on Iittala palju enamat kui lihtsalt klaasivabrik – ettevõte toodab klaasi, keraamikat, joogiklaase, lauanõusid, söögiriistu, aga ka kodutekstiile, püüdes pakkuda ajatut disaini, mida kunagi minema ei visata.

Title

Go to Top