Citterio 98 söögiriistad: lusikas, kahvel, nuga, serveerimisvahendid, komplektid

Rahvusvaheliselt tuntud arhitekti Antonio Citterio ja tööstusdisainer Glen Oliver Löwi söögiriistade sari Citterio 98 on traditsiooniliste söögiriistade kaasaegne värskendus, mis vastab kaasaegse elu nõudmistele. Julge, omanäolise disainiga ja tasakaalustatud proportsioonidega söögiriistad sobivad mis tahes lauakattesse ja on käes mugav hoida. Võib pesta nõudepesumasinas.

Sarja kuulub kohvilusikas, dessertlusikas, latelusikas, supilusikas, dessertkahvel, praekahvel, dessertnuga, praenuga, serveerimiskomplekt, ja söögiriistade 24osaline ja 26osaline kinkekomplekt.

IITTALA JUURED ULATUVAD 1881. aastasse, kui soomlane Petrus Magnus Abrahamson avas Iittala külas lõuna Soomes klaasivabriku. Kuna Soomes polnud piisavalt klaasipuhujaid, toodi esimesed Iittala klaasipuhujad Rootsist. Iittala, nagu me teda täna tunneme, sai alguse 1920–1930ndatel ning läbimurre toimus vabrikus 1930–1940ndatel, kui tänaseks kultusliku mainega soome disainerid nagu Alvar Aalto, Aino Aalto ja Kaj Franck juhtisid Iittala arengut. Nad uskusid, et tooteid tuleks disainida läbimõeldult ning disain peaks olema kättesaadav kõigile. Nende eesmärk oli ühendada ilu ja funktsionaalsus. Osa toona disainitud toodetest on tootmises ja kauplustes tänaseni.

Tänapäeval on Iittala palju enamat kui lihtsalt klaasivabrik – ettevõte toodab klaasi, keraamikat, söögiriistu, aga ka kodutekstiile, püüdes pakkuda ajatut disaini, mida kunagi minema ei visata. Iittala koos teiste tuntud Soome kaubamärkidega nagu Arabia, Fiskars ja Hackman kuulub Fiskars kontserni.

Title