Artik söögiriistad: lusikas, nuga, kahvel, söögiriistakomplekt, serveerimisvahendid

Disainerid: Laura Partanen, Arto Kankkunen

1997. aastal loodud Artik söögiriistade siledad käepidemed, diagonaalsed kahvliharud ja sensuaalne ümarus muudavad selle komplekti ainulaadseks.

Graatsilise disaini ja voolava joonega poleeritud roostevabast terasest söögiriistadele ei jää plekke ega veejälgi. Võib pesta nõudepesumasinas.

Elegantsed Skandinaavia söögiriistad.

IITTALA JUURED ULATUVAD 1881. aastasse, kui soomlane Petrus Magnus Abrahamson avas Iittala külas lõuna Soomes klaasivabriku. Kuna Soomes polnud piisavalt klaasipuhujaid, toodi esimesed Iittala klaasipuhujad Rootsist. Iittala, nagu me teda täna tunneme, sai alguse 1920–1930ndatel ning läbimurre toimus vabrikus 1930–1940ndatel, kui tänaseks kultusliku mainega soome disainerid nagu Alvar Aalto, Aino Aalto ja Kaj Franck juhtisid Iittala arengut. Nad uskusid, et tooteid tuleks disainida läbimõeldult ning disain peaks olema kättesaadav kõigile. Nende eesmärk oli ühendada ilu ja funktsionaalsus. Osa toona disainitud toodetest on tootmises ja kauplustes tänaseni.

Tänapäeval on Iittala palju enamat kui lihtsalt klaasivabrik – ettevõte toodab klaasi, keraamikat, söögiriistu, aga ka kodutekstiile, püüdes pakkuda ajatut disaini, mida kunagi minema ei visata. Iittala koos teiste tuntud Soome kaubamärkidega nagu Arabia, Fiskars ja Hackman kuulub Fiskars kontserni.

Title

Go to Top