Iittala Leimu lamp

on inspireeritud kaasaegsest arhitektuurist, mis ühendab üllatavaid materjale. Valmistatud klaasist ja betoonist või üleni klaasist.

Iittala Leimu lambi disainer Magnus Pettersen soovis liita soojad ja külmad elemendid kauniks tervikuks. Leegi kuju meenutava valgusti esteetika tuleneb õrna materjali ja robustse struktuuri tasakaalust. Suuga puhutud klaaskupli pehme vorm ja betooni kompaktsus muudavad lambi sobivaks valguspunktiks öökapile või raamaturiiulile. Hall lisab rafineeritust ja peegeldab õrna valgust, mis sobib igasse interjööri.

Valikus on vaskne ja hall värv.

Norras sündinud Magnus Pettersen õppis Inglismaal toote- ja mööblidisaini ning tööstusdisaini. Pärast kooli lõpetamist tegi ta Londonis disainitöid. 2010. aastal asutas oma nime kandva disainistuudio, kus disainitakse ka mööblit ja lampe. Petterseni stiili on nimetatud  tema töös korduvate kontrastide tõttu kui “tööstuslik luksus” – väga erinevad materjalid või värvid on ilma eelarvamusteta ühendatud huvitaval ja funktsionaalsel viisil. Hea näide sellest on Petterseni Iittala jaoks disainitud klaasist ja betoonist valgusti Leimu.

Pettersen on 2012. aastal nomineeritud Norra aasta noore disaineri kandidaadiks.

Title

Go to Top